Kristina skremte trønderne
Damene imponerte i flere stevner i Midt- og Nord-Norge denne helga. Best av alle var Kristina Olsen, som vant det store 50-meterstevnet i den nye LS-bygda Lånke.
Publisert: 01.12.2014 kl. 08:26
Endret: 01.12.2014 kl. 09:42
Del på Facebook
Store deler av den trønderske eliten på plass i Lånkehallen, bare noen små kilometer unna LS-arenaen på Frigården i 2018. Den nyinnflytta trønderen og lensmannsaspiranten Kristina Olsen fra Rælingen skyter for Rennebu i år og sendte et skremmeskudd inn i trøndersk skyttersport med seier på 345 og 15 sentrum, to sentrum bedre enn hjemmeskytteren Roger Størseth og Edvin Aamot på delt andreplass.

Dette var etter sigende Kristinas første stevneseier innendørs i klasse 3-5. I 2013 vant hun høyst overraskende felten i Viken 2 og i 2011 var hun beste skytter i klasse 1 på bane og felt sammenlagt under Landsskytterstevnet i Bodø. 

Torill Fosli Fuglem og Britt Holtan vant klasse 4 og 5 og forseglet en kvinnelig dominans i stevnet, der det ble firedobbelt for jentene  i juniorklassen med Ingeborg Rosøy best av alle. I to paralelle stevner i Åsen og Markabygda vant Edvin Aamot på 348 og Håvard Valstad på 344. Thomas Bakøy Sunde også med 348 i Åsen må nevnes.

I Oppdalstevnet på 15 meter imponerte fjerdeklassingen Marte Bjerkaas Nisja med andreplass totalt på 344 poeng, kun slått av langt mer rutinerte Roger Nilsen fra Tynset på 345.

Skyting på adventstjerne
Langt lenger nord i Adventstreffen til Storfjord var Lotte Larsen best i klasse 3, Torunn Schjelderup Håkstad best i klasse 4 og Gro Bjerregaard best i klasse 5 før den spesielle finalen med skyting på adventstjerne. Her vant Terese Maristad klasse 3 sammenlagt, Britt Myrslett klasse 4, mens det måtte en tredobbel Skytterkonge til for å tukte damene i den gjeveste klassen. Tor Erik Fossli vant stevnet sammenlagt foran  Gro Bjerregaard til slutt.

I dobbeltstevnet til Saltdal skytterlag var Gøran Helgesen best med 347 og seier i den ene stevnet, mens Arnt Erik Aune vant det andre på 346 poeng.

50 meter Lånke skytterlag, klasse 3-5
Plass Skytter Klasse Skytterlag 15 10 Hoved (pl.) Omg Finale (pl.)
1 Kristina Olsen Klasse 5 Rennebu 146 99 245 100 345
2 Roger Størseth Klasse 5 Lånke 147 98 245 100 345
2 Edvin Aamot Klasse 5 Orkla 147 98 245 100 345
4 Torill Fosli Fuglem Klasse 4 Mostadmark 148 97 245 98 343
5 Tove Ingeborg Hansen Klasse 5 Heim/Hemne 146 97 243 100 343
6 Marte Aune Skårild Klasse 4 Heim/Hemne 147 96 243 99 342
7 Ove Herjuaune Klasse 4 Malvik 146 97 243 98 341
8 Einar Arne Skårild Klasse 5 Heim/Hemne 146 97 243 98 341
9 Knut Øien Klasse 5 Byneset 145 95 240 100 340
10 Birger Meistad Klasse 5 Nidaros 144 96 240 100 340

15 meter Aasen skytterlag, klasse 3-5
Plass Skytter Klasse Skytterlag 15 10 Hoved (pl.) Omg Finale (pl.)
1 Edvin Aamot Klasse 5 Orkla 148 100 248 100 348
2 Thomas Bakøy Sunde Klasse 5 Rissa 149 99 248 100 348
3 Carl Ove Glahus Klasse 5 Ørlendingen 148 98 246 100 346
4 Knut Øien Klasse 5 Byneset 147 98 245 100 345
5 Erlend Aas Klasse 4 Mostadmark 148 98 246 99 345
6 Kristina Olsen Klasse 5 Rennebu 146 98 244 100 344
7 Dag Myklebust Klasse 5 Steinkjer 147 97 244 99 343
8 Espen By Dyrendahl Klasse 5 Rissa 146 96 242 99 341
9 Bjørnar Ulvik Klasse 4 Frosta 144 97 241 99 340
10 Johannes Opheim Klasse 4 Mære 147 96 243 97 340
Oppdalstevne 15 meter - klasse 3-5
Plass Skytter Klasse Skytterlag 15 10 Hoved (pl.) Omg Finale (pl.)
1 Roger Nilsen Klasse 5 Tynset 148 99 247 98 345
2 Marte Bjerkaas Nisja Klasse 4 Sunndal 147 98 245 99 344
3 Terje Nisja Klasse 5 Sunndal 148 95 243 99 342
4 Birger Meistad Klasse 5 Nidaros 144 96 240 100 340
5 Knut Morten Odden Klasse 5 Rennebu 146 94 240 100 340
6 Peder Bakken Klasse 5 Budal 147 95 242 97 339
7 Kristina Olsen Klasse 5 Rennebu 143 95 238 100 338
8 Kjell Runar Otnes Klasse 3 Surnadal 143 98 241 97 338
9 Aina Staverløkk Klasse 4 Soknedal 144 97 241 97 338
10 Ola Mogstad Strand Klasse 5 Øvre Surnadal 143 96 239 99 338


Dobbeltstevne 1 Saltdal skytterlag - klasse 3-5
Plass Skytter Klasse Skytterlag 15 10 Hoved (pl.) Omg Finale (pl.)
1 Arnt Erik Aune Klasse 5 Beiarn 149 98 247 99 346
2 Lars Andreas Nystad Klasse 5 Bodø Østre 149 97 246 99 345
3 Erland Sande Klasse 4 Valnesfjord 148 97 245 99 344
4 Ingeborg Aune Jørgensen Klasse 4 Beiarn 147 98 245 99 344
5 Jan Erik Aasheim Klasse 5 Bodø Østre 146 97 243 99 342
6 Raymond Eliassen Klasse 5 Saltdal 145 97 242 100 342
7 Grete Ernstsen Klasse 4 Saltdal 145 99 244 96 340
8 Roar Åsbakk Klasse 5 Røsvik 145 97 242 97 339
9 Hege Kristin Aune Jørgensen Klasse 4 Beiarn 140 98 238 98 336
10 Gøran Helgesen Klasse 5 Valnesfjord 145 91 236 98 334
Dobbeltstevne 2 Saltdal skytterlag - klasse 3-5
Plass Skytter Klasse Skytterlag 15 10 Hoved (pl.) Omg Finale (pl.)
1 Gøran Helgesen Klasse 5 Valnesfjord 148 99 247 100 347
2 Jan Erik Aasheim Klasse 5 Bodø Østre 146 98 244 99 343
3 Raymond Eliassen Klasse 5 Saltdal 147 96 243 100 343
4 Hege Kristin Aune Jørgensen Klasse 4 Beiarn 144 98 242 99 341
5 Erland Sande Klasse 4 Valnesfjord 145 97 242 99 341
6 Per Harald Eriksen Klasse 4 Gildeskål 145 96 241 99 340
7 Ida Kristiansen Klasse 4 Gildeskål 145 94 239 100 339
8 Ingeborg Aune Jørgensen Klasse 4 Beiarn 145 97 242 97 339
9 Lars Andreas Nystad Klasse 5 Bodø Østre 145 96 241 98 339
10 Jim R Aronsen Klasse 4 Saltdal 143 97 240 95 335
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18