Glidje holder stand
Trond Glidje presses hardt, men holder stand som Norges beste hurtigskytter før Stang- og felthurtigskytingen på LS. Jenny Stene klatrer til 19.plass.
Publisert: 11.07.2014 kl. 09:46
Del på Facebook
Nils Bernt Rinde toppet den aller første STANDPLASS RANKING for hurtigskyttere, basert på resultatene fra Stang- og felthurtigskytingen på Landsskytterstevnet i 2011, 2012 og 2013. Trond Glidje tok over ledelsen etter de første tre Norgescupkonkurransene på Østlandet og mai, og Glidje tviholder fortsatt på ledelsen. Men han presses hardt bakfra.

Roy Håkstad kapper inn på forspranget og går fra tredje- til andreplass, nå 89,50 rankingpoeng bak Glidje. Tore Nilsen klatrer også en plass og er bare 4,5 poeng bak Håkstad. Den første NC-vinner i Stang-skyting, Thomas Høgåsseter er nummer fire og felthurtigvinneren sammenlagt, Idar Moen er på sjuendeplass. Tor Harald Lund gjør et hopp fra 12.plass til nummer seks, mens Kurt Eirik Bekkevold hopper fra 22.plass til nummer ni.

Jenny Stene fortsatte der hun slapp da Norgescupen flyttet fra Østlandet til Nord-Norge. Med nye poeng på både Stang- og felthurtigskytingen, gjør hun et byks fra 45.plass helt opp til nummer 19. Nærmest sensasjonelt av den unge Haga-skytteren i to øvelser som har blitt dominert totalt av mannfolka helt fram til i år. Akkurat nå er det seks unge kvinnelige skyttere inne med rankingpoeng, og vi vet at enda flere kan utfordre disse seks. Vi er spente på hva Mette Elisabeth Finnestad finner på under LS. I superfinalen på Østlandet i mai skjøt hun 26 treff uten å hente poeng i de ordinære konkurransene.

STANDPLASS RANKING for hurtigskyting 2/2014 - BESTE KVINNE
 
Nr Navn Skytterlag TOT
19 Jenny Stene Haga 131,00
47 Anette Thingbø Time 54,00
77 June Jørgensen Falken 24,00
95 Regine Hagfoss Tromsø 12,00
98 Marthe Olsen Lundnes Nedre Målselv 11,00
107 Emma Hagfoss Tromsø 6,00

Dette er historiens tredje STANDPLASS RANKING for hurtigskyting, og ny ranking kommer etter LS i Sandnes i begynnelsen av august.

LES OGSÅ: SLIK BEREGNES STANDPLASS RANKING

STANDPLASS RANKING for hurtigskyting 2/2014
 
Nr Navn Skytterlag TOT
1 Trond Glidje HV-08 580,00
2 Roy Håkstad Lakselvdal 490,50
3 Tore Nilsen Storfjord 486,00
4 Thomas Høgåsseter Raumnes 435,00
5 Nils Bernt Rinde HV-08 365,00
6 Tor Harald Lund Søgne 359,75
7 Idar Moen Malmefjorden 317,00
8 Ole Christian Gruer Røyken og Hurum 299,00
9 Kurt Eirik Bekkevold Oslo Østre 298,00
10 Egil Magne Hammervold Eidsvåg og Eidsøra 281,50
11 Harald Tandberg Søndre Modum 240,88
12 Thomas Mong NROF Lister 212,00
13 John Olav Ågotnes Sartor 210,25
14 Knut Toralf Aas HV-03 172,00
15 Stian Bogar Hovet og Hol 161,75
16 Jo Ivar Løvseth Hærens Våpenskole 157,50
17 Geir Håkon Nystuen Tynset 147,50
18 Torfinn Johnsen Bø i Vesterålen 133,50
19 Jenny Stene Haga 131,00
20 Sigmund Våge Vareld 130,00
21 Geir Finstad Blaker 126,00
22 Kristian Eidal Sigdal 124,00
23 Gunnar Evje Søndre Modum 116,25
24 Truls Pedersen Lakselvdal 115,00
25 Tor Arnfinn Homme Topdal 102,50
26 Rune Fekjan Jondalen 97,50
27 Stein Hugo Berntsen HV-16 96,50
28 Øystein Haugland Fana 96,00
29 Rune Seim Seim 95,88
30 Ruben Aronsen Storfjord 85,00
31 Per Jarle Kristiansen Asker 83,88
32 Geir Hauge Mælum 83,00
33 Geir Atle Metveit Imenes 82,75
34 Ole Martin Engh Viken i Opland 79,00
35 Inge Hvitås Bø i Telemark 78,50
36 Roger Nilsen Tynset 77,50
37 Bjørn Kjetil Skipevåg Vikedal 77,00
38 Håkon Boine Haga 76,00
39 Simon Østvold HV-09 73,38
40 Anders Skaarud Randsfjord 70,00
41 Tor Olaf Sangvik NROF 62,88
42 Hans J Løkkesmo Budal 61,25
43 Hans Bakken Nordre Skage 59,50
44 Bjarne Muri Oslo Østre 58,63
45 Vegar Bakken HV-11 57,75
46 Ole Erik Thoresen Hommelvik 56,00
47 Anette Thingbø Time 54,00
48 Ørjan Metveit Imnenes 54,00
49 Børre Pedersen Lakselvdal 52,00
50 Håvard Moen Herfjord 51,50
51 Jørn Vedhugnes HV.17 51,50
52 Stian Salo Nedre Nordreisa 51,00
53 Alf Steinsli HV-08 50,25
54 Jan-Peter Ysland HV-14 49,75
55 Eirik Kristiansen Oslo Østre 47,00
56 Hallgeir Myhre Lakselvdal 47,00
57 Øystein Hagfoss   47,00
58 Magnus Bøklep Hjelmen 44,75
59 Erlend Aas Mostadmark 44,00
60 Sverre Håvard Melhus Rissa 44,00
61 Pål Øyvind Ørmen Råde 43,75
62 Espen Glosli Degernes 40,00
63 Lars Johan Skjeggedal Mykland 40,00
64 Joachim Forfot By 39,50
65 Jostein Rubbås-Risvik Øvre Målselv 37,75
66 Ivar Rinde Asker 37,50
67 Lars Kjetil Hunnes Rauma 35,25
68 Terje Hus Kvinherad 34,75
69 Jon Nordvik Surnadal 31,88
70 Engebret Mjøseng Sigdal 31,63
71 Nils Tormod Mælen Lonås 28,75
72 Hans Runar Kojedal Røros 28,00
73 Hans Kristian Wear Styrvoll 27,50
74 Reidar Våge Vareld 25,00
75 Magne Strømme Bergen 24,38
76 Leif Rinde Jr HV-08 24,13
77 June Jørgensen Falken 24,00
78 Roger Hals Fosna 24,00
79 Per Hammersbøen Hovet og Hol 23,75
80 Bjørnar Boberg Kvænangen 22,00
81 Jon Olav Tveitehaug Hadding 22,00
82 Tor-Einar Ysland Bodø Østre 21,00
83 Kjell Johansen HV-12 19,50
84 Bengt-Erik Hansen Balsfjord 19,00
85 Sveinung Kvamme Målselv 19,00
86 Vegard Aune Rissa 18,38
87 Knut Sigurd Totland Bromma 16,25
88 Bjørn Einar Andersen Nordre Land 16,00
89 Henrik Oppen Oslo Østre 16,00
90 Thomas Klungnes Nesjestranda og Skaala 15,13
91 Kim A Olsen Fana 14,50
92 Lars David Øvrum Ullensaker 14,38
93 Bjarte Holdhus Åsane/Hordvik 12,50
94 Jan-Kato Utby Bardu 12,00
95 Regine Hagfoss Tromsø 12,00
96 Bjarne Sollesnes Jondal 11,75
97 Arne Engevik Stord 11,00
98 Marthe Olsen Lundnes Nedre Målselv 11,00
99 Thor Magnor Brath Kongsberg 10,50
100 Ivar Fivelstad Sykkylven 10,25
101 Geir Bjerregaard HV-16 10,00
102 Stig Anders Larsen Balsfjord 10,00
103 Emil Kulusveen Åmot 9,88
104 Peter Sørli Greipstad 8,88
105 Lars A Nymo Gisund 8,00
106 Dagfinn Birkeland HV-08 6,00
107 Emma Hagfoss Tromsø 6,00
108 Ketil Sundal Nordstrand 6,00
109 Kristian Krubel Djupnes Gjøvik og Brusveen 6,00
110 Nikolai Brodin Oslo Østre 6,00
111 Rune Kristoffersen Langevåg 6,00
112 Sveinung Rossevatn Øvre Eiken 5,25
113 John Olav Solås Kvæfjord 5,00
114 Bjørn Roar Hagavold Stjernen 4,50
115 Jan Gunnar Tufta Hatlestrand og Ølve 3,00
116 Rune Myklebust HV-08 3,00
117 Trond Bråten Nord-Odal 3,00
118 Peder Bakken Budal 2,25
119 Dag-Kjetil Hansen Lakselvdal 2,00
120 Bjørn Myrset Hærens Våpenskole 1,50
121 Gunnar Myrset Ringerike 1,50
122 Nils Erik Lundon Blaker 1,50
123 Jostein Lassen Stavanger 1,13
124 Espen Grina Randsfjord 1,00
125 Ole Arild Aa Hyen 0,75
126 Geir Kjølgård Lillehammer 0,38
127 Per-Edvin Bech Asker 0,38
128 Stein Martinsen Kongsberg 0,38
129 Vidar Offigstad Lillehammmer 0,38
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18