Nordnorsk mester for 21.gang
Tor-Erik Fossli gir seg aldri og plukket hjem seieren i det nordnorske mesterskapet for 21.gang i Bjerkvik. Fossli var eneste skytter med 100 poeng i finalen.
Publisert: 08.07.2014 kl. 08:56
Del på Facebook
Lars Edvard Dalsbø fra Lakselvdal var beste skytter etter 25 skudd på nordnorsken med 245 poeng. Det samme hadde Anders Kruhaug, mens Tor Erik-Fossli var nummer tre med 244 poeng. I finalen var det kun Fossli som prikket inn ti tiere og dermed mesterskapstittel nummer 21 for den tredobbelte Skytterkongen fra Målselv. Kruhaug med 98 poeng inn til andreplass på 343 på sin egen hjemmebane, mens Normaskytteren Tom Karlsen fra Røvassdalen overrasket noe med tredjeplass på 342.  Ingeborg Aune Jørgensen fra Beiarn ble både beste kvinnelige skytter og beste ungdomsskytter i seniorklassen med 338 poeng.

I feltskytingen var Jørn Vedhugnes fra Tana den eneste med full pott og seier med 42 poeng, foran Ørjan Svartisdal Karlsen fra Røvassdalen og Arnulf Losvar fra Alta. Ørjan Svartisdal Karlsen er sønn av Tom og dermed pallplass for begge i hver sin finale under Nord-Norsk Mesterskap.

Torfinn Johnsen ble årets nordnorske mester på Stang-skytingen og Børre Pedersen var raskest i felthurtig.

Nord-Norsk Mesterskap 2014

Klasse 3-5, bane

 
1 Tor-Erik Fossli Målselv 5 244 100 344 5*
2 Anders Kruhaug Bjerkvik 5 245 98 343 3*
3 Tom Karlsen Røvassdalen 5 244 98 342 4*
4 Lars Edvard Dalsbø Lakselvdal 4 245 97 342 1*
5 Jan Erik Aasheim Bodø Østre 5 242 98 340 7*
6 Lars A. Nymo Gisund 5 241 99 340 4*
7 Jørn Vedhugnes Tana 5 244 96 340 2*
8 Stein Hugo Berntsen Målselv 4 240 99 339 6*
9 Børre Pedersen Lakselvdal 5 240 99 339 5*
10 Einar Brandskognes Målselv 5 241 98 339 5*
11 Anders Rakvaag Bjøllånes 5 241 98 339 4*
12 Jostein Jæger Hammerfest 4 240 98 338 5*
13 Loyd Olaf Nilsen Storsteinnes 4 239 99 338 4*
14 Kjell Arild Høgda Tromsø 4 242 96 338 4*
15 Ingeborg Aune Jørgensen Beiarn 4 242 96 338 1*
15 Tor-Erik Iversen Tromsø 5 242 96 338 1*
17 Raymond Eliassen Saltdal 5 238 99 337 6*
18 Bengt Bratland Trondenes 5 238 99 337 5*
19 Bengt Sollie Nyheim Nedre Målselv 4 239 98 337 4*
20 Simon Sørgård Sørfjord og omegn 3 241 96 337 4*

Klasse 3-5 felt
 
1 Jørn Vedhugnes Tana 5 30/6 6/1 6/3 42/4
2 Ørjan S. Karlsen Røvassdalen 5 29/14 6/2 6/2 41/4
3 Arnulf Losvar Alta 5 29/16 5/5 6/4 40/9
4 Lars Andreas Nystad Bodø Østre 5 28/18 6/3 6/3 40/6
5 Sveinung Kvamme Målselv 5 28/15 6/4 6/1 40/5
6 Per-Eirik Harjo Trondenes 4 28/10 6/2 6/2 40/4
7 Kjell Arild Høgda Tromsø 4 28/10 5/4 6/4 39/8
8 Ole Henry Finvåg Bjerkvik 4 29/17 5/4 5/3 39/7
9 Anders Kruhaug Bjerkvik 5 30/21 5/3 4/1 39/4
10 John Olav Solaas Kvæfjord 5 30/12 3/2 5/2 38/4

Junior bane
1 Stian Edvardsen Fagervika 248 100 348 6*
2 Simon Anfeldt Røstad Fagervika 247 100 347 5*
3 Sander Brunes Ellingsen Bodø Østre 246 100 346 6*
4 Erlend Sæther Andenes 245 100 345 7*
4 Tonje Fredheim Røsvik 245 100 345 7*

Junior felt
1 Sander Brunes Ellingsen Bodø Østre 29/17 6/4 6/6 41/10
2 Erlend Sæther Andenes 30/10 5/3 6/6 41/9
3 Julie Ulrikke Øynebråten Gisund 29/15 5/2 6/5 40/7
4 Stian Edvardsen Fagervika 29/17 5/2 6/4 40/6
5 Miriam Paulsen Kvænangen 29/20 5/1 6/1 40/2

Eldre rekrutt bane
1 Birger Nordås Austerbygda 250 100 350 6*
2 Ingvill Tobiassen Bodø Østre 250 100 350 4*
3 Bendik Steinhaug Storsteinnes 249 100 349 8*
4 Lars Bakkejord-Johnsen Bø (vesterålen) 248 99 347 5*
5 Sebastian Meleng Blomseth Falken 249 98 347 5*

Eldre rekrutt felt
1 Julie Kruhaug Bjerkvik 30/22 6/4 6/3 42/7
2 Sigve Chrisander Iversen Storfjord 30/19 6/2 6/4 42/6
3eo Benedicte Guttorm Karasjok 30/23 6/2 6/3 42/5
4eo Agnethe Bergum Storsteinnes 30/19 6/4 6/1 42/5
5 Tobias Breivik Bodø Østre 29/20 6/4 6/6 41/10

V55 bane
1 Arild Hjertås Dunderlandsdalen 246 99 345 6*
2 Åge Steinslett Steinslett Hattfjelldal 244 97 341 3*
3 Torfinn Govasli Govasli Øvre Velfjord 243 98 341 1*

V55 felt
1 Jan Aksel Fredriksen Dverberg 28/13 4/3 5/2 37/5
2 Per Edvard Magnussen Polarsirkelen 24/9 6/2 6/5 36/7
3 Trond Hjertås Dunderlandsdalen 25/8 5/1 5/3 35/4

V65 bane
1 Eilif Andersen Sortland 248 100 348 5*
2 Svein Erik Rognli Øvre Målselv 249 98 347 4*
3 Lars Nordhuus Brønnøysund 248 99 347 3*

V65 felt
1 Svein Erik Rognli Øvre Målselv 30/25 6/5 6/5 42/10
2 Gunnbjørn Fagervik Mosjøen 30/19 6/4 6/5 42/9
3 Gudmund Røsdal Mosjøen 30/18 6/4 6/4 42/8

V73 bane
1eo Torbjørn Kristiansen Bjerkvik 249 100 349 7*
2eo Olav Herring Fustvatn 249 100 349 7*
3 Erling Thoresen Narvik 247 100 347 8*

V73 felt
1 Kåre Garnes Narvik 30/21 6/5 6/2 42/7
2 Harald Gåre Storsteinnes 30/17 6/2 6/4 42/6
3 Alf Tobiassen Bodø Østre 29/20 6/5 6/6 41/11

Stang
1 Torfinn Johnsen Bø (vesterålen) 13 13 26
2 Jim Henrik Olsen Røvassdalen 11 13 24
3 Raymond Eliassen Saltdal 12 11 23
4 Lars A. Nymo Gisund 11 11 22
4 Fred Gaute Aarsandøy Målselv 11 11 22

Felthurtig
1 Børre Pedersen Lakselvdal 8.89
2 Jøran Nordhuus Brønnøysund 8.95
3 Anders Kruhaug Bjerkvik 10.02
4 Bengt - Erik Hansen Balsfjord 10.47
5 Bård Korneliussen Kvæfjord 10.63
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18