Ny dobbel for Claussen
Nok en gang skjøt Simon Kolstad Claussen 349 poeng - denne gang på sin egen hjemmebane. Seier ble det også i Urskog, mens Skytterkongen vant i Blaker.
Publisert: 26.05.2014 kl. 15:30
Endret: 26.05.2014 kl. 15:34
Del på Facebook
Kun Kim Andre Aannestad Lund sto i veien for en trippelseier for Simon Kolstad Claussen i sitt nabolag denne helga. Det ble andreplass bak den regjerende Skytterkongen i Blaker, men Claussen seiret både i Grasåsenstevnet hjemme på banen til Høland/Bjørkelangen og i Urskogstevnet.

Med åpning på 250 poeng kom det en nier på omgangen og dermed 349 i Grasåsenstevnet. Kolstad Claussens tredje notering på 349 poeng sålangt i år. Han vant også frigjøringsstevnene til Moss og Våler, og Frogn og Drøbak på den poengsummen.


Grasåsenstevnet 2014, Høland/Bjørkelangen, klasse 3-5
1 Simon Kolstad Claussen Klasse 5 Høland/Bjørkelangen 150 100 250 99 349
2 Kim-André Aannestad Lund Klasse 5 Jondalen 150 99 249 99 348
3 Ragnar Flaatnes Klasse 5 Sem 149 99 248 100 348
4 Lise Margrethe Rinde Klasse 5 Riflen/Skoger 149 99 248 100 348
5 Ole Kristian Bryhn Klasse 5 Røyken og Hurum 149 98 247 99 346
6 Ivar Rinde Klasse 5 Riflen/Skoger 148 98 246 100 346
7 Rune Vandevjen Olsen Klasse 5 Nord-Odal 145 100 245 100 345
8 Odd Martin Nythe Klasse 5 Frogn og Drøbak 147 98 245 100 345
9 Lise Grønhovd Klasse 5 Sigdal 148 96 244 100 344
10 Daniel Davidsen Klasse 5 Andebu 147 99 246 97 343
Urskogstevnet 2014, Urskog, klasse 3-5
1 Simon Kolstad Claussen Klasse 5 Høland/Bjørkelangen 149 98 247 100 347
2 Nils Thomas Valand Klasse 5 Oslo Østre 148 98 246 100 346
3 Odd Martin Nythe Klasse 5 Frogn og Drøbak 149 97 246 100 346
4 Ole Kristian Bryhn Klasse 5 Røyken og Hurum 149 97 246 100 346
5 Tobias Lillekvelland Klasse 5 Nordstrand 150 96 246 100 346
6 Kim-André Aannestad Lund Klasse 5 Jondalen 148 97 245 100 345
7 Lars Jødahl Klasse 5 Blaker 148 97 245 100 345
8 Jan Andre Runhovde Klasse 5 Rygge 148 98 246 99 345
9 Helene Farestveit Klasse 5 Nordstrand 150 96 246 99 345
10 Ragnar Flaatnes Klasse 5 Sem 150 96 246 98 344

Blakerstevnet 2014, Blaker

Klasse 3-5: 1. Kim Andre Aannestad Lund, Jondalen (5) 346, 2. Simon Kolstad Claussen, Høland/Bjørkelangen (5) 345, 3. Ole Kristian Bryhn, Røyken og Hurum (5) 344, 4. Tobias Lillekvelland, Nordstrand (5) 344, 5. Rune Vandevjen Olsen, Nord-Odal (5) 344

V55: 1. Arne Grøtting, Oslo Østre 342, 2. Bjørn Myrset, Elverum 337, 3. Odd-Bjørn Vatne, Kongsberg 337

Klasse 1: 1. Suvi Rontti, Sørum 245, 2. Truls Fredrik Højfeldt, Nes (Akershus) 240, 3. Gard Heiaas, Ski 233, 4. Magne Bergum, Urskog 233

Klasse 2: 1. Andreas Lunde, Nittedal 338, 2. Madelen Mikkelrud, Høland/Bjørkelangen 329, 3. Odd A. Lintho, Høland/Bjørkelangen 326

Eldre rekrutt: 1. Erlend Heiaas, Ski 349, 2. Kristoffer Myhr, Rælingen 349, 3. Mats Karlstad Leine, Røyken og Hurum 348

Junior: 1. Benjamin T. Karlsen, Rælingen 349, 2. Jenny Stene, Haga 349, 3. Marius Liengen, Sørskogbygda 349, 4. Elin Agnete Aune, Eidsberg 349

V65: 1. Rolv Baadshaug, Brumunddal 350, 1. Nils Kjus, Skedsmo 350, 3. Svein H. Myhre, Tyristrand 350

V73: 1. Erik Jødahl, Blaker 350, 2. Normann Dahle, Urskog 349, 3. Øivind Mørk, Oslo Østre 348

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18