2 x 349 for vandreren
Vandreren Simon Kolstad Claussen skjøt 349 poeng til banerekord på Frigjøringsstevnet til både Moss/Våler og Frogn/Drøbak. Etter den lange gåturen er han tilbake i topp.
Publisert: 13.05.2014 kl. 12:50
Endret: 14.05.2014 kl. 11:34
Del på Facebook
Simon Kolstad Claussen fra Høland/Bjørkelangen ble tredje skytter med to ganger 349 poeng i år. Slik Roger Ottosen gjorde det tiflgiere i vår og Kim Andre Aannestad Lund gjorde det denne helgen, ble det stevneseier og nesten topp poengsum i to stevner for  Claussen. I Moss forbedret han egen banerekord med en sentrum, mens han tangerte banerekorden i stevnet i Drøbak.

Med 3-2-seier for Kongsvinger over Holmen i fotballens 2.divisjon, ble helga fullkommen for supporter Claussen, som tidligere i år vandret fra Lillestrøm til Flekkerøy for å se KIL-gutta spille etter et tapt veddemål.

LES OGSÅ: Toppresultat 2014

Banerekord også på 100 meter i Drøbak, der Odd Kolsrud nok en gang skjøt 350 poeng med 35 sentrum. Første gang vi registrerte 35 sentrum for Kolsrud var i slutten av april i 2012, og det skjer med jevne mellomrom at alt glir inn for veteranen fra Begnadalen.

Frigjøringsstevnet Moss og Våler 2014

Klasse 3-5: 1. Simon Kolstad Claussen, Høland/Bjørkelangen (5) 349, 2. Simen Rundberget, Ski (5) 347, 3. Eileen Torp, Rakkestad (5) 345, 4. Ole Kristian Bryhn, Røyken og Hurum (5) 345, 4. Ragnar Flaatnes, Sem (5) 345, 6. Lars Bugge, Oslo Østre (5) 344, 7. Roger Sørheim Nilsen, Asker (5) 344, 8. Bjarne Muri, Oslo Østre (5) 343, 9. Jan Ole Skotterud, Rælingen (5) 342, 10. Helge Norberg, Oslo Østre (5) 342, 11. Anette Thingbø, Time (5) 341, 12. Hege Jødahl, Blaker (5) 341, 13. Irene Knudsen Bøe, Sandar og Sandefjord (5) 341, 14. Lars Rasmus Sandvik, Nordstrand (5) 341, 15. Steinar Rudseter, Blaker (5) 340, 16. Jon Granlund, Nannestad (5) 340, 17. Jan Andre Runhovde, Rygge (5) 340, 18. Hans Kristian Øfstaas, Spydeberg (5) 339, 19. Anders Edvin Gusdal, Imenes (5) 339, 20. Lars Jødahl, Blaker (5) 338

V55: 1. Jan Erik Hystad, Skjeberg 340, 2. Jan Harstad, Sarpsborg 327, 3. Ingolf Mortensen, Lakselvdal 326, 4. Per Arne Claussen, Høland/Bjørkelangen 323, 5. Odd Petter Nythe, Frogn og Drøbak 321, 6. Jan Jansen, Buer/Kornsjø 236, 7. Arne Andersrød, Skjeberg 236, 8. Kai Stenbeck, Fredrikstad 233, 9. Henning Nøkleby, Trøgstad 231, 10. Rune Herje, Urskog 226

Klasse 1: 1. Morten Brusnes, Røyken og Hurum 241, 2. Gard Heiaas, Ski 240, 3. Nils-Jakob Kringlebotten, Kråkstad 236, 4. Paal Sørensen, Skarpskytten 232, 5. Trond Hushagen, Nannestad 227

Klasse 2: 1. Anders Skaug, Båstad 345, 2. Jan Rune Martinsen, Fet 337, 3. Jan Andersstuen, Frogn og Drøbak 337, 4. Erik Gården, Rælingen 337, 5. Arild Bruheim, Gjerdrum 335

Eldre rekrutt: 1. Kristoffer Myhr, Rælingen 349, 2. Jeanette Hegg Duestad, Sem 349, 3. Benjamin Hansen, Moss og Våler 349, 4. Truls H. Trondsen, Rygge 349, 4. Håkon Minge, Fredrikstad 349, 6. Emil Haavardtun, Asker 348, 7. Arne Johan Rasch Hansen jr, Røyken og Hurum 347, 8. Erlend Heiaas, Ski 347, 9. Martin Qværnstrøm, Blaker 347, 10. Einar Skovly, Råde 346

Junior: 1. Thea Murtnes, Degernes 349, 2. Ingrid Finnestad, Skjeberg 349, 3. Thomas Krågtorp, Råde 349, 4. Kari Mørck, Ski 348, 5. Vegard Granlund, Rælingen 347, 6. Benjamin T. Karlsen, Rælingen 347, 7. Daniel Strand, Moss og Våler 347, 8. Elin Agnete Aune, Eidsberg 346, 9. Sivert Utne, Rygge 346, 10. Håkon Klubnes, Moss og Våler 346

V65: 1. Ivar Liseter, Ski 350, 2. Sverre Krutnes, Jondal 350, 2. Svein H. Myhre, Tyristrand 350, 4. Jan-Erik Tveten Isaksen, Moss og Våler 350, 5. Kåre Lund, Ullensaker 349

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Erik Jødahl, Blaker 350, 3. Stein Lie, Halden 350, 4. Gunnar Amundsen, Torsnes 350, 5. Sverre Eriksen, Ådal 349

Frigjøringsstevnet Frogn og Drøbak 2014, klasse 3-5

1 Simon Kolstad Claussen Klasse 5 Høland/Bjørkelangen 150 100 250 99 349
2 Jan Kåre Moland Klasse 5 Drangedal 149 99 248 100 348
3 Mette Elisabeth Finnestad Klasse 5 Søgne 148 99 247 100 347
4 Tor Harald Lund Klasse 5 Søgne 148 99 247 99 346
5 Ole Kristian Bryhn Klasse 5 Røyken og Hurum 149 98 247 99 346
6 Glenn Tore S. Gaustad Klasse 5 Trøgstad 149 97 246 99 345
7 Stine Cecilie Granlund Klasse 5 Nannestad 149 96 245 100 345
8 Håkon Tveitan Klasse 5 Siljan 146 99 245 100 345
8 Rasmus Lillekvelland Klasse 5 Nordstrand 149 97 246 99 345
10 Jan Andre Runhovde Klasse 5 Rygge 147 99 246 99 345
11 Geir Atle Metveit Klasse 5 Imenes 147 98 245 100 345
12 Knut Erik Svarstad Klasse 5 Bamble 146 98 244 100 344
13 Halvor Thrane Svendsen Klasse 5 Rælingen 148 99 247 97 344
14 Terje Hopsø Klasse 5 Lillehammer 146 99 245 99 344
15 Kristian Fagernes Klasse 4 Rælingen 147 97 244 100 344
16 Jens-Kristian Larsen Klasse 5 Oslo Østre 146 98 244 100 344
17 Nils Kåre Midtflå Klasse 5 Rælingen 146 99 245 99 344
18 Eileen Torp Klasse 5 Rakkestad 145 99 244 100 344
19 Kine Gjerstad Eide Klasse 5 Rælingen 148 95 243 100 343
20 Bjørn A. Bylterud Klasse 5 Enebakk 147 98 245 98 343
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18