Rinde hurtigst og best
Den firedobbelte Stang-mesteren Nils Bernt Rinde topper den aller første STANDPLASS RANKING for hurtigskyttere i Norge. Totalt 92 skyttere er på listen.
Publisert: 05.02.2014 kl. 11:18
Endret: 06.02.2014 kl. 07:16
Del på Facebook

Det er først og fremst Nils Bernt Rindes resultater fra Landsskytterstevnet på Oppdal, som sender ham til topps på den første rangeringen over hurtigskyttere i DFS. Andre- og tredjeplass innledende ble til andre- og femteplass i finalene på Stang og felthurtig den siste dagen av LS 2013. I tillegg vant Rinde både innledende og Stang-finale på Voss i 2012. Samlet poengsum gir ham ledelse foran regjerende Stang-mester, Trond Glidje.

Siste felthurtigmester, Tore Nilsen har ikke samlet rankingpoeng utover seieren innledende og i finalen på Oppdal. Det gir ham femteplass på STANDPLASS RANKING. Kameraten og en av initiativtakerne til Norgescupen i Stang- og felthurtig, Roy Håkstad er nummer tre, mens den andre skytteren bak Norgescupen, Kurt Eirik Bekkevold ikke en gang er på listen.

- Gleder meg til å kjempe om poeng på denne rankingen. Dette vil kunne bidra til enda større oppmerksomhet rundt de to hurtigskytingsøvelsene. Jeg håper mange legger seg i trening nå for å komme inn på og klatre på rankingen til standplass.no. For min egen del er det jo et must å skaffe meg poeng nå. Jeg kan jo ikke se på at Roy kjemper helt i toppen og selv være helt ut av det gode selskap, flirer Bekkevold.


LES OGSÅ: Ranking for hurtigskyttere - slik rangeres skytterne.


STANDPLASS RANKING Hurtigskyting etter sesongen 2013
 
Nr Navn Skytterlag Poeng
1 Nils Bernt Rinde HV-08 365,00
2 Trond Glidje HV-08 312,00
3 Roy Håkstad Lakselvdal 268,50
4 John Olav Ågotnes Sartor 210,25
5 Tore Nilsen Storfjord 175,00
6 Stian Bogar Hovet og Hol 161,75
7 Geir Håkon Nystuen Tynset 147,50
8 Egil Hammervold Eidsvåg og Eidsøra 127,50
9 Thomas Høgåsseter Raumnes 125,00
10 Tor Arnfinn Homme Topdal 102,50
11 Rune Fekjan Jondalen 97,50
12 Stein Hugo Berntsen HV-16 96,50
13 Øystein Haugland Fana 96,00
14 Rune Seim Seim 95,88
15 Harald Tandberg Søndre Modum 89,88
16 Geir Hauge Mælum 83,00
17 Ole Christian Gruer Røyken og Hurum 83,00
18 Ole Martin Engh Viken i Opland 79,00
19 Roger Nilsen Tynset 77,50
20 Bjørn Kjetil Skipevåg Vikedal 77,00
21 Idar Moen Malmefjorden 76,00
22 Hans J Løkkesmo Budal 61,25
23 Hans Bakken Nordre Skage 59,50
24 Bjarne Muri Oslo Østre 58,63
25 Vegar Bakken HV-11 57,75
26 Ole Erik Thoresen Hommelvik 56,00
27 Håvard Moen Herfjord 51,50
28 Jørn Vedhugnes HV.17 51,50
29 Geir Finstad Blaker 51,00
30 Jan-Peter Ysland HV-14 49,75
31 Ørjan Metveit Imnenes 47,00
32 Alf Steinsli HV-08 44,25
33 Erlend Aas Mostadmark 44,00
34 Pål Øyvind Ørmen Råde 43,75
35 Tor Harald Lund Søgne 43,75
36 Gunnar Evje Søndre Modum 42,25
37 Sverre Håvard Melhus Rissa 41,00
38 Lars Johan Skjeggedal Mykland 40,00
39 Joachim Forfot By 39,50
40 Ivar Rinde Asker 37,50
41 Lars Kjetil Hunnes Rauma 35,25
42 Terje Hus Kvinherad 34,75
43 Jon Nordvik Surnadal 31,88
44 Engebret Mjøseng Sigdal 31,63
45 Nils Tormod Mælen Lonås 28,75
46 Hans Runar Kojedal Røros 28,00
47 Hans Kristian Wear Styrvoll 27,50
48 Inge Hvitås Bø i Telemark 27,50
49 Geir Atle Metveit Imenes 26,75
50 Per Jarle Kristiansen Asker 24,88
51 Magne Strømme Bergen 24,38
52 Leif Rinde Jr HV-08 24,13
53 Per Hammersbøen Hovet og Hol 23,75
54 Jon Olav Tveitehaug Hadding 22,00
55 Tor Olaf Sangvik NROF 21,88
56 Tor-Einar Ysland Bodø Østre 21,00
57 Kjell Johansen HV-12 19,50
58 Simon Østvold HV-09 18,38
59 Vegard Aune Rissa 18,38
60 Knut Sigurd Totland Bromma 16,25
61 Thomas Klungnes Nesjestranda og Skaala 15,13
62 Kim A Olsen Fana 14,50
63 Lars David Øvrum Ullensaker 14,38
64 Bjarte Holdhus Åsane/Hordvik 12,50
65 Bjarne Sollesnes Jondal 11,75
66 Arne Engevik Stord 11,00
67 Thor Magnor Brath Kongsberg 10,50
68 Ivar Fivelstad Sykkylven 10,25
69 Emil Kulusveen Åmot 9,88
70 Peter Sørli Greipstad 8,88
71 Torfinn Johnsen Bø i Vesterålen 6,50
72 Dagfinn Birkeland HV-08 6,00
73 Kristian Krubel Djupnes Gjøvik og Brusveen 6,00
74 Rune Kristoffersen Langevåg 6,00
75 Sveinung Rossevatn Øvre Eiken 5,25
76 Bjørn Roar Hagavold Stjernen 4,50
77 Jan Gunnar Tufta Hatlestrand og Ølve 3,00
78 Rune Myklebust HV-08 3,00
79 Trond Bråten Nord-Odal 3,00
80 Peder Bakken Budal 2,25
81 Bjørn Myrset Hærens Våpenskole 1,50
82 Gunnar Myrset Ringerike 1,50
83 Jo Ivar Løvseth Hærens Våpenskole 1,50
84 Nils Erik Lundon Blaker 1,50
85 Jostein Lassen Stavanger 1,13
86 Jostein Rubbås-Risvik Øvre Målselv 0,75
87 Magnus Bøklep Hjelmen 0,75
88 Ole Arild Aa Hyen 0,75
89 Geir Kjølgård Lillehammer 0,38
90 Per-Edvin Bech Asker 0,38
91 Stein Martinsen Kongsberg 0,38
92 Vidar Offigstad Lillehammmer 0,38
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18