Veteranskyting på web-TV
Både felt- og banefinaler for V55, V65 og V73 fra LS på Oppdal er nå lagt ut på web-TV. Odd Kolsrud ble den store vinneren med dobbeltriumf for andre på rad.
Publisert: 14.01.2014 kl. 08:20
Endret: 14.01.2014 kl. 08:40
Del på Facebook
I banefinalen i V55 var det et brødrepar fra Dunderlandsdalen som stjal overskriftene. Arild ble nummer åtte mens broder Trond gikk helt til topps. I V65 var det Per Olav Holden og Steinar Andreas Haakafoss som vant hver sin finale, mens Odd Kolsrud (bildet) ble dobbeltmester i V73, akkurat som på Voss i 2012.


Se alle finalene i vår web-TV


LS2013 V55 Bane
Pl. Fornavn Etternavn Sk.lag. 25sk Omg. * 35sk
1 Trond Hjertås Dunderlandsdalen 246 X*XX**X*** 100 6 346
2 Oddvar Staxrud Tingelstad 246 *X*XXXX*** 100 5 346
3 Asbjørn Mathisen Jondalen 245 ***X*XX**X 100 6 345
4 Asbjørn Dale Heddeland og Breland 246 XXX9X*X*** 99 4 345
5 Bjarne Sandvik Knipenborg 246 XX***X9XXX 99 3 345
6 Arne Grøtting Oslo Østre 246 X**9*****9 98 7 344
7 Ivar Fjeldberg Asker 244 XXXX***X*X 100 4 344
8 Arild Hjertås Dunderlandsdalen 245 XX**XX9X*X 99 3 344
9 Reidar Hestetun Hafslo 246 *XX99XX*XX 98 2 344
10 Nils-Inge Holmeset Trondhjems 244 *****9*X** 99 8 343

LS2013 V65 Bane
Pl. Fornavn Etternavn Sk.lag. 25sk Omg. * 35sk
1 Per Olav Holden Jordet og Tenaasen 250 ********** 100 10 350
2 Arne Mathisen Jondalen 250 *****X**** 100 9 350
3 Ivar Liseter Ski 250 ****X***X* 100 8 350
4 Arne Kjelby Bergen 250 *X*X****** 100 8 350
5 Fridtjof Dypveit Nidaros 250 *X**X**X** 100 7 350
5 Johannes Skaar Bakke Strandebarm 250 ***X*X*X** 100 7 350
7 Birger Indreiten Halsa (Nordmør) 250 *X*X*X***X 100 6 350
8 Hans Heer Eidsberg 250 X*X**XXX*X 100 4 350
9 Åsmund Ottershagen Skedsmo 250 X*XXX**XXX 100 3 350
10 Harald Englund Søgne 249 ****XX**** 100 8 349
10 Magne Nordvik Tysse 249 ***XX***** 100 8 349
10 Sverre Krutnes Jondal 249 *****XX*** 100 8 349

LS2013 V73 Bane
Pl. Fornavn Etternavn Sk.lag. 25sk Omg. * 35sk
1 Odd Kolsrud Begnadalen 250 ********** 100 10 350
2 Åsmund Idland Gjesdal 250 ***X***X** 100 8 350
3 Jon Oren Surnadal 250 **X*****XX 100 7 350
4 Even Kjøsen Meldal 250 X***XX*X*X 100 5 350
5 Bjørn Rundberg Etnedal 249 X*****XX*X 100 6 349
5 Gunnar Amundsen Torsnes 249 X***X**X*X 100 6 349
7 Erik Jødahl Blaker 250 ****X*9*XX 99 6 349
7 Øivind Mørk Oslo Østre 250 ***9XX**X* 99 6 349
9 Martin Ottershagen Jordet og Tenaasen 249 XX**X*X*X* 100 5 349
10 Bernt Rønningen Fåberg 250 X*X*9X*X*X 99 4 349

LS2013 V65 Felt
Pl. Fornavn Etternavn Sk.lag. 30sk Finale 42sk
1 Steinar Andreas Haakafoss Skjeberg 30/22 12/11 42/11
2 Steinar Dahle Holmemstranda 30/21 12/11 42/11
3 Kjell Oddbjørn Lien Botnan 30/21 12/11 42/11
4 Arne Kjelby Bergen 30/24 12/10 42/10
4 Gunvald Nisja Sunndal 30/23 12/10 42/10
4 Hans Sollid Alvdal 30/22 12/10 42/10
4 Harald Jensen Lyngdal 30/19 12/10 42/10
4 Jon Arne Løvseth Løiten 30/21 12/10 42/10
4 Ludvig Indrebø Farnes 30/15 12/10 42/10
4 Per Terje Holm Asker 30/18 12/10 42/10

LS13 V73 Felt
Pl. Fornavn Etternavn Sk.lag. H1 H2 H3 H4 H5 30sk
1 Gunnar Amundsen Torsnes 6/4 6/6 6/5 6/5 6/6 30/26
2 Frank Vasholmen Skarpskytten 6/4 6/6 6/5 6/6 6/5 30/26
3 Arne Mørk Hovet og Hol 6/4 6/5 6/4 6/5 6/6 30/24
4 Karsten Totland Riple 6/4 6/4 6/5 6/4 6/6 30/23
5 Odd Kolsrud Begnadalen 6/6 6/5 6/5 6/1 6/6 30/23
6 Finn Ragnar Berg Sørskogbygda 6/3 6/5 6/5 6/5 6/5 30/23
7 Halvor Berger Bjørnen (Østerdal) 6/6 6/5 6/4 6/4 6/4 30/23
8 Andreas Veum Farnes 6/4 6/5 6/4 6/5 6/4 30/22
9 Harald Gåre Storsteinnes 6/4 6/5 6/3 6/4 6/5 30/21
10 Dag Midthun Vossestrand 6/6 6/3 6/3 6/4 6/5 30/21

 
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18