Løiten og Rælingen vant
Løiten og Rælingen ble årets senior- og juniormestre i innendørsutgaven av Østlandscupen. Begge lagene innfridde favorittstemplet og vant sine klasser klart.
Publisert: 11.02.2013 kl. 08:04
Endret: 11.02.2013 kl. 11:37
Del på Facebook
Dag Lien, Ole Magnus Bakken, Marius Mellembakken, Ole Martin Døsen og Kim Andre Lund (bildet)  var storfavoritter i seniorklassen (Cup 1) før finalen lørdag, og med 2190 poeng på 5 x 45 skudd vant de også komfortabelt med 18 poengs margin ned til Oslo Østre. Nordstrand nummer tre o g Lismarken nummer fire.

SE BILDEGALLERI ALLE FINALELAG

I Cup 2, for rekrutter og veteraner ble det like suveren seier til Rælingen, 18 poeng foran Fåberg. Oslo Østre og Eidsberg 2 ble nummer tre og fire. På Rælingens lag skjøt ungdommene Andreas Martinsen, Ulf Mjelde, Vegard Granlund, Benjamin T Karlsen og Mats Andre Hansen.

Lars Myrstuen fra Lismarken noe overraskende bete individuelle skytter i Cup 1 med 442 poeng, mens Benjamin T Karlsen var best rangert av de tre i Cup 2 som skjøt 448 poeng.

Ø-cup finale 2013, Blaker

A-finale cup 1
1. Rælingen, 2241 (30*) (Andreas Martinsen (J), 447 (3*) , Ulf Mjelde (ER), 448 (6*) , Vegard Granlund (ER), 449 (5*) , Benjamin T. Karlsen (ER), 449 (8*) , Mats André Hansen (J), 448 (8*) ), 2. Fåberg, 2227 (29*) , 3. Oslo Østre, 2225 (21*) , 4. Eidsberg II, 2201 (23*) 

A-finale cup 1
1. Løiten, 2190 (21*) (Dag Lien (5), 435 (3*) , Ole Magnus Bakken (5), 441 (2*) , Marius Mellembakken (5), 437 (6*) , Ole Martin Døsen (5), 436 (5*) , Kim Andre Lund (5), 441 (5*) ), 2. Oslo Østre II, 2172 (11*) , 3. Nordstrand, 2167 (14*) , 4. Lismarken, 2161 (13*) 

B-finale cup 1
1. Ådal, 2214 (21*) (Ingrid Marie Støen (ER), 448 (6*) , Mats Johansen (ER), 440 (3*) , Vegard Skrutvold (J), 446 (6*) , Sverre Eriksen (V73), 441 (4*) , Ole Kristian Vatningen (J), 439 (2*) ), 2. Råde, 2195 (20*) 

 B-finale cup 2
1. Rygge, 2151 (13*) (Martin V. Larsen (4), 413 (1*) , Jan Andre Runhovde (5), 425 (2*) , Tone Halvorsen (5), 436 (2*) , Eline S. Utne (5), 440 (4*) , Jan Håkon Jørgensen (5), 437 (4*) ), 2. Spydeberg, 2145 (6*) 


Individuelle resultater

35 skudd Cup 2: 1. Helene Farestveit, Nordstrand (5) 346, 2. Ole Magnus Bakken, Løiten (5) 345, 2. Lars Myrstuen, Lismarken (5) 345, 2. Kim Andre Lund, Løiten (5) 345, 5. Magnus Bjerke, Oslo Østre (5) 344, 6. Eline S. Utne, Rygge (5) 343, 6. Jens-Kristian Larsen, Oslo Østre (5) 343, 8. Runar Sørensen, Spydeberg (5) 341, 8. Tone Halvorsen, Rygge (5) 341, 8. Rasmus Lillekvelland, Nordstrand (5) 341, 8. Jan Håkon Jørgensen, Rygge (5) 341, 8. Ståle Villumstad, Spydeberg (5) 341, 13. Marius Mellembakken, Løiten (5) 340, 13. Fredrick Bjerke, Oslo Østre (5) 340, 13. Tobias Lillekvelland, Nordstrand (5) 340, 16. Ole Martin Døsen, Løiten (5) 339, 17. Dag Lien, Løiten (5) 338, 17. Nils Thomas Valand, Oslo Østre (5) 338, 19. Matheas Amb, Lismarken (5) 337, 19. Camilla Johannessen, Spydeberg (3) 337, 21. Svein Tore Tråseth, Lismarken (5) 336, 21. Jon Inge Vestby, Lismarken (3) 336, 23. Henrik Oppen, Oslo Østre (4) 335, 24. Anne Marit Nygaard, Spydeberg (3) 334, 25. Helge Lillekvelland, Nordstrand (5) 333, 26. Jan Andre Runhovde, Rygge (5) 332, 26. Arne Erik Christophersen, Lismarken (5) 332, 26. Sidsel Lillekvelland, Nordstrand (5) 332, 29. Martin V. Larsen, Rygge (4) 323, 30. Tore Mølmshaug, Spydeberg (5) 321


35 skudd Cup 1: 1. Anders Madsen, Oslo Østre (ER) 349, 1. Vegard Granlund, Rælingen (ER) 349, 1. Benjamin T. Karlsen, Rælingen (ER) 349, 4. Viktor Haugen, Fåberg (ER) 348, 4. Ingrid Marie Støen, Ådal (ER) 348, 4. Jenny Aardalen, Oslo Østre (ER) 348, 4. Ulf Mjelde, Rælingen (ER) 348, 4. Johan-Martin Syversen, Eidsberg (V65) 348, 4. Jonas Johansen, Oslo Østre (ER) 348, 4. Andreas Martinsen, Rælingen (J) 348, 4. Thomas Krågtorp, Råde (J) 348, 4. Dina Sundby, Fåberg (J) 348, 4. Mats André Hansen, Rælingen (J) 348, 14. Vegard Skrutvold, Ådal (J) 347, 15. Hans Heer, Eidsberg (V65) 346, 15. Ole Jørgen Haugen, Fåberg (J) 346, 17. Rune Wallin, Eidsberg (V55) 345, 17. Guro Hollund, Oslo Østre (J) 345, 19. Karl Ove Tvete, Fåberg (ER) 344, 19. Bernt Rønningen, Fåberg (V73) 344, 19. Anders Lervik, Råde (J) 344, 22. Sverre Eriksen, Ådal (V73) 343, 22. Bjørn Tore Monsrud, Oslo Østre (J) 343, 24. Ole Aleksander Undhjem, Råde (ER) 342, 25. Mats Johansen, Ådal (ER) 341, 25. Ole Kristian Vatningen, Ådal (J) 341, 27. Einar Skovly, Råde (R) 337, 27. Tor Saavall, Eidsberg (V55) 337, 29. Rolf Kristiansen, Råde (V73) 336, 30. Gunnar B. Torp, Eidsberg (V65) 335


45 skudd Cup 2: 1. Lars Myrstuen, Lismarken (5) 442, 2. Helene Farestveit, Nordstrand (5) 442, 3. Kim Andre Lund, Løiten (5) 441, 4. Magnus Bjerke, Oslo Østre (5) 441, 5. Ole Magnus Bakken, Løiten (5) 441, 6. Eline S. Utne, Rygge (5) 440, 7. Rasmus Lillekvelland, Nordstrand (5) 439, 8. Jens-Kristian Larsen, Oslo Østre (5) 439, 9. Marius Mellembakken, Løiten (5) 437, 10. Jan Håkon Jørgensen, Rygge (5) 437, 11. Tobias Lillekvelland, Nordstrand (5) 437, 12. Ståle Villumstad, Spydeberg (5) 437, 13. Ole Martin Døsen, Løiten (5) 436, 14. Tone Halvorsen, Rygge (5) 436, 15. Runar Sørensen, Spydeberg (5) 436, 16. Dag Lien, Løiten (5) 435, 17. Fredrick Bjerke, Oslo Østre (5) 435, 18. Nils Thomas Valand, Oslo Østre (5) 434, 19. Matheas Amb, Lismarken (5) 432, 20. Camilla Johannessen, Spydeberg (3) 432, 21. Svein Tore Tråseth, Lismarken (5) 431, 22. Arne Erik Christophersen, Lismarken (5) 428, 23. Jon Inge Vestby, Lismarken (3) 428, 24. Sidsel Lillekvelland, Nordstrand (5) 427, 25. Jan Andre Runhovde, Rygge (5) 425, 26. Anne Marit Nygaard, Spydeberg (3) 425, 27. Henrik Oppen, Oslo Østre (4) 423, 28. Helge Lillekvelland, Nordstrand (5) 422, 29. Tore Mølmshaug, Spydeberg (5) 415, 30. Martin V. Larsen, Rygge (4) 413


45 skudd Cup 1: 1. Benjamin T. Karlsen, Rælingen (ER) 449, 2. Anders Madsen, Oslo Østre (ER) 449, 3. Vegard Granlund, Rælingen (ER) 449, 4. Mats André Hansen, Rælingen (J) 448, 5. Jenny Aardalen, Oslo Østre (ER) 448, 6. Ingrid Marie Støen, Ådal (ER) 448, 6. Ulf Mjelde, Rælingen (ER) 448, 8. Jonas Johansen, Oslo Østre (ER) 448, 9. Dina Sundby, Fåberg (J) 447, 10. Viktor Haugen, Fåberg (ER) 447, 11. Johan-Martin Syversen, Eidsberg (V65) 447, 11. Andreas Martinsen, Rælingen (J) 447, 13. Vegard Skrutvold, Ådal (J) 446, 14. Thomas Krågtorp, Råde (J) 446, 15. Hans Heer, Eidsberg (V65) 445, 16. Ole Jørgen Haugen, Fåberg (J) 445, 17. Bernt Rønningen, Fåberg (V73) 444, 18. Karl Ove Tvete, Fåberg (ER) 444, 19. Guro Hollund, Oslo Østre (J) 444, 20. Rune Wallin, Eidsberg (V55) 443, 21. Ole Aleksander Undhjem, Råde (ER) 441, 22. Sverre Eriksen, Ådal (V73) 441, 23. Mats Johansen, Ådal (ER) 440, 24. Anders Lervik, Råde (J) 440, 25. Ole Kristian Vatningen, Ådal (J) 439, 26. Einar Skovly, Råde (R) 436, 27. Bjørn Tore Monsrud, Oslo Østre (J) 436, 28. Tor Saavall, Eidsberg (V55) 435, 29. Rolf Kristiansen, Råde (V73) 432, 30. Gunnar B. Torp, Eidsberg (V65) 431

 

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18