Overraskelse i Trøgstad
Knut Ola Halvorsen vant høyst overraskende Trøgstadfelten i år. Med 42/19 var han helt suveren i det erverdige feltstevnet som hadde flere deltakere enn på mange år i helga.
Publisert: 07.01.2013 kl. 16:31
Endret: 07.01.2013 kl. 16:57
Del på Facebook
309 skyttere likt fordelt på finfelt og grovfelt er det høyeste tallet på seks år i Trøgstad, og en økning på 20 prosent fra i fjor. Det viser en flott interesse for feltskyting og ikke minst hvilken posisjon Trøgstadstevnet har. 

Med to poengs margin var det Knut Ola Halvorsen som vant årets utgave. En suveren seier av skytteren fra Eidsvoll Verk, som vi knapt har noen meritter notert på. Halvorsen er en av mange DFSére som skyter jevnt og trutt, og som innimellom glimter til noe fantastisk. Ketil Gundersen og Sverre Brovoll nummer to og tre, mens Stine Granlund ble beste kvinne på fjerdeplass.

Andreas Martinsen vant junior og Helene Storenes eldre rekrutt i Trøgstad. Veteranseire til Arne Ånneland, Ivar Liseter og Erik Jødahl denne gang.

Resultater Trøgstadstevnet 2013

Mesterskapspokal 2-5/V55
1. Knut Ola Halvorsen, Eidsvoll Verk (5) 42/19, 2. Ketil Gundersen, Nittedal (4) 40/12, 3. Sverre Brovoll, Oslo Østre (5) 39/22, 4. Stine Cecilie Granlund, Nannestad (5) 39/20, 5. Jan Kåre Moland, Drangedal (5) 39/16, 6. Arne Ånneland, Oslo Østre (V55) 39/11, 7. Engebret M. Mjøseng, Sigdal (5) 38/23, 8. Odd Petter Nythe, Frogn og Drøbak (V55) 38/21, 9. Gunstein Lauvrak, Nordstrand (5) 38/21, 10. Morten Eken, Søndre Modum (5) 38/19, 11. Jo Ivar Løvseth, Løiten (4) 38/19, 12. Tore Johansen, Oslo Østre (5) 38/17, 13. Lars Bugge, Oslo Østre (5) 38/17, 14. Jon Granlund, Nannestad (5) 38/16, 15. Kristina Olsen, Rælingen (3) 38/15, 16. Lars Rasmus Sandvik, Nordstrand (5) 38/14, 17. Odd Martin Nythe, Frogn og Drøbak (5) 38/13, 18. Thomas Høgåsseter, Raumnes (5) 38/12, 19. Henrik Oppen, Oslo Østre (4) 37/20, 20. Øyvind Haugen, Urskog (5) 37/18, 21. Dag Kihle, Nordstrand (4) 37/16, 22. Irja Jødahl, Blaker (3) 37/15, 23. Tobias Lillekvelland, Nordstrand (5) 37/15, 24. Ola Herje, Urskog (5) 36/20, 25. Even Haugvik, Skarpskytten (4) 36/19, 26. Lars Esse, Bamble (5) 36/18, 27. Ole Jørgen Henriksen, Askim (5) 36/15, 28. Per Stubberud, Askim (5) 36/15, 29. Per Egil Storsveen, Løiten (4) 36/7, 30. Knut Arild Hansen, Torsnes (V55) 35/10, 31. Paul Otto Vatne, Nordstrand (4) 35/10, 32. Knut Drognes, Raumnes (4) 34/16, 33. Tord Alexander Buvik, Fet (4) 34/15, 34. Inge Hvitås, Bø (Telemark) (5) 33/16, 35. Morten Lognsli, Høland/Bjørkelangen (2) 33/14, 36. Anders  Jaavall, Øymark (4) 33/12, 37. Jarle Gården, Rælingen (V55) 33/11, 38. Nils Nilssen, Rømskog (4) 33/10, 39. Odd Arne Tangen, Høland/Bjørkelangen (4) 32/14, 40. Per-Åge Mortensen, Høland/Bjørkelangen (4) 32/11, 41. Dag Kåre Salvesen, Imenes (4) 31/16, 42. Petter B. Slevigen, Øymark (4) 31/11, 43. Karl Emil Grina, Tingelstad (V55) 31/10, 44. Thor Magnor Brath, Kongsberg (5) 31/9, 45. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen (5) 30/15, 46. Øyvind Gleditsch, Ski (4) 30/11, 47. Glenn Thomas Ørmen, Rælingen (3) 30/5, 48. Steinar Olsen, Rauhella (V55) 29/12, 49. Per Arne Claussen, Høland/Bjørkelangen (V55) 29/8, 50. Helene Farestveit, Nordstrand (5) 28/13


V55 
1. Arne Ånneland, Oslo Østre 39/11, 2. Odd Petter Nythe, Frogn og Drøbak 38/21, 3. Knut Arild Hansen, Torsnes 35/10, 4. Jarle Gården, Rælingen 33/11, 5. Karl Emil Grina, Tingelstad 31/10, 6. Steinar Olsen, Rauhella 29/12, 7. Per Arne Claussen, Høland/Bjørkelangen 29/8, 8. Per Torleiv Tveiten, Bykle 28/10, 9. Bjørn Lindkjølen, Rauhella 27/10, 10. Kai Stenbeck, Fredrikstad 25/13

Klasse Junior
1. Andreas Martinsen, Rælingen 30/27, 2. Ole Kristian Sandtangen, Rakkestad 30/27, 3. Anders Madsen, Oslo Østre 30/25, 4. Vegard Granlund, Rælingen 30/22, 5. Sveinung Eide Hansen, Torsnes 30/21, 6. Tina Natalie Kristiansen, Skjeberg 30/20, 7. Olav Svalastog, Frogn og Drøbak 30/20, 8. Jorun-Marie Fagernes, Rælingen 30/16, 9. Mats André Hansen, Rælingen 29/27, 10. Jenny Stene, Haga 29/24

Klasse Eldre Rekrutt
1. Helene Storenes, Imenes 30/27, 2. Nikolai Thode Opdan Martinsen, Haga 30/25, 3. Ingrid Finnestad, Skjeberg 30/25, 4. Håkon Boine, Haga 30/23, 5. Alexander Bengtson, Nittedal 30/23, 6. Bjørn Magnus Hanserud, Jondalen 30/23, 7. Silje Nyengen, Trøgstad 30/22, 8. Henrik Martiniussen Sylliaas, Askim 30/22, 9. Tor-Erik Østhagen, Haga 30/22, 10. Jonas Kjone Husåsfallet, Skogbygden 30/21


Klasse V65
1. Ivar Liseter, Ski 30/26, 2. Svein H. Myhre, Tyristrand 30/24, 3. Robert Larsen, Torsnes 30/24, 4. Steinar Lunde, Rælingen 30/23, 5. Kåre Strøm, Ullensaker 30/22, 6. Johan Martin Syversen, Eidsberg 30/21, 7. Olaf Sparby, Ski 30/21, 8. Helge Svarstad, Blaker 30/20, 9. Torhild Liseter, Ski 30/19, 10. Steinar Andreas Haakafoss, Skjeberg 30/18, 11. Anne-Lise Gleditsch, Ski 30/17, 12. Øyvind Mørck, Ski 30/13, 13. Thorbjørn Andresen, Blaker 29/18, 14. John Flatby, Blaker 29/17, 15. Hans Heer, Eidsberg 29/16, 16. Gunnar Bidsler Torp, Eidsberg 29/15, 17. Øivind Otto Paulsen, Fredrikstad 29/11, 18. Pirkko Jødahl, Blaker 28/12, 19. Ole G. Øfstaas, Spydeberg 26/9, 20. Sigmund Sukke, Svinndal 25/9, 21. Lars Fallet, Urskog 25/7

Klasse V73
1. Erik Jødahl, Blaker 30/29, 2. Bjørn Rundberg, Etnedal 30/23, 3. Knut Vik, Frogn og Drøbak 30/23, 4. Frank Vasholmen, Skarpskytten 30/20, 5. Ivar Storenes, Imenes 30/20, 6. Willy Tveter, Skjeberg 30/19, 7. Erik Hamre, Eidskog 30/15, 8. Thor Isetorp, Eidsberg 30/14, 9. Norman Dahle, Urskog 29/25, 10. Arne Myrås, Eidsberg 29/19


Lagskyting: 

Finfelt
1. Haga, 89/71 (Jenny Stene (J), 29/24 , Nikolai Thode Opdan Martinsen (ER), 30/25 , Tor-Erik Østhagen (ER), 30/22 ), 2. Ski, 87/59 , 3. Nittedal, 87/52 , 4. Rakkestad, 84/66 , 5. Moss og Våler, 83/30 , 6. Frogn og Drøbak, 81/47 
 

Grovfelt
1. Oslo Østre, 86/51 (Sverre Brovoll (5), 30/21 , Lars Bugge (5), 28/16 , Tore Johansen (5), 28/14 ), 2. Frogn og Drøbak 2, 86/38 , 3. Nordstrand 1, 86/36 , 4. Raumnes, 84/36 , 5. Høland/Bjørkelangen 1, 82/38 , 6. Urskog, 80/45 , 7. Nordstrand 2, 79/38 , 8. Askim, 78/43 , 9. Imenes, 78/35 , 10. Sigdal, 77/34 , 11. Nannestad, 76/31 , 12. Rælingen 2, 74/27 , 13. Drangedal, 73/31 , 14. Rælingen 1, 73/23 , 15. Frogn og Drøbak 1, 71/25 , 16. Trøgstad, 70/24 , 17. Blaker, 69/25 



- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18