Bogar først i NC med 349
Stian Bogar ble den første i år til å skyte 349 poeng i Norgescupen. Det holdt til seier i Sannidal, mens Jan Kåre Moland vant i Lunde med 348 poeng.
Publisert: 02.09.2012 kl. 10:40
Endret: 02.09.2012 kl. 10:43
Del på Facebook
Stian Bogar har bare blitt bedre og bedre med Sauern etter at OL-plassen glapp i juli. Stadig mer trening har gitt resultater for Stian, som vant ESE-gull som ankermann på Hallingdals lag under LS. Lørdag ble han den aller første i år med 349 poeng i et Norgescupstevne. Resultatet holdt til seier foran Tor Harald Lund og Kim Andre Lund. Beste kvinne i Sannidal ble Martine Minge med 345 poeng.

I Lunde ble det seier til Jan Kåre Moland som den eneste med 348 poeng. John Olav Ågotnes og Roger Størseth på andre og tredjeplass med 347 poeng. Det samme hadde beste kvinnelige skytter Åse Marit Myrvang på fjerdeplass.


Sluttstilling Sannidal

1 Stian Bogar Hovet og Hol 5 50 50 50 99 100 349 16*
2 Tor Harald Lund Søgne 5 50 50 49 99 100 348 21*
3 Kim Andre Lund Jondalen 5 50 50 50 99 98 347 15*
4 Knut Bråthen Kongsberg 5 50 49 48 100 100 347 14*
5 Ole Kristian Bryhn Røyken og Hurum 5 50 49 50 97 100 346 23*
6 Arne Engevik Stord 5 50 49 50 97 100 346 20*
7 John Borge Bruvik 5 50 49 49 98 100 346 20*
8 Edvin Aamot Orkla 5 50 48 50 99 99 346 16*
8 Bertel Oddne Mjellem Hyen 5 50 50 48 99 99 346 16*
10 Hans Kristian Wear Styrvoll 5 50 49 50 97 100 346 15*
11 Simen Rundberget Ski 5 50 49 49 98 100 346 14*
12 Roger Størseth Lånke 5 50 47 50 98 100 345 25*
13 Bjørn Egil Hansen Nøtterø 5 50 46 50 100 99 345 17*
14 Tor Gaute Jøingsli Lom og Skjåk 5 50 48 50 100 97 345 15*
15 Håkon Tveitan Siljan 5 50 46 49 100 100 345 14*
15 Ole Martin Klabb Døsen Løiten 5 49 47 50 99 100 345 14*
17 Martine Minge Råde 5 50 48 49 98 100 345 13*
18 Tor Arnfinn Homme Topdal 5 49 47 50 99 100 345 12*
18 Daniel Sørli Oslo Østre 5 50 49 49 100 97 345 12*
20 Øystein Johnsen Stange og Romedal 5 50 48 49 99 99 345 11*
21 Jan Kåre Moland Drangedal 5 50 48 50 100 96 344 18*
22 Peter Sørli Greipstad 5 50 48 47 99 100 344 17*
23 Arnfinn Bakkevoll Søgne 5 50 48 48 98 100 344 16*
24 Halvor Thrane Svendsen Rælingen 5 50 47 48 100 99 344 15*
25 Halvor Eika Bø (Telemark) 5 50 49 49 97 99 344 14*
25 Gunnar Halbjørhus Hemsedal 5 49 49 49 97 100 344 14*
27 Trond Bergan Jondalen 5 50 49 50 97 98 344 13*
27 Roger Ottosen Tingelstad 5 50 49 49 98 98 344 13*
29 Steinar Rudseter Blaker 5 50 48 50 99 97 344 12*
30 Inge Hvitås Bø (Telemark) 5 50 48 49 97 100 344 10*
30 Lars David Øvrum Ullensaker 5 49 49 50 98 98 344 10*
32 Reidar Ågedal Grindølen 4 50 47 50 97 100 344 9*
33 Knut Erik Svarstad Bamble 5 50 47 50 97 99 343 17*
34 Anders Edvin Gusdal Imenes 5 49 50 50 96 98 343 17*
34 Tobias Lillekvelland Nordstrand 5 49 48 49 99 98 343 17*
36 Jørn Vikhagen Jondalen 5 49 45 50 99 100 343 16*
36 Jan Tore Aarskog Sundnes 5 49 49 48 97 100 343 16*
38 Katrine Idland Gjesdal 5 50 49 50 96 98 343 16*
39 Marius Babb Mellembakken Løiten 5 50 48 47 98 100 343 16*
39 Kjell Strand Hovland Gjesdal 5 50 48 50 96 99 343 16*
41 Rasmus Lillekvelland Nordstrand 5 50 48 49 96 100 343 15*
42 Bent Ove Løvåsen Trysil 5 49 48 49 97 100 343 15*
42 Matheas Amb Lismarken 5 50 48 47 98 100 343 15*
44 Trygve Borgen Sande 5 50 48 48 97 100 343 13*
44 Eileen Torp Rakkestad 5 50 48 50 97 98 343 13*
44 Jan Andre Runhovde Rygge 5 50 47 50 97 99 343 13*
47 Kenneth Stubstad Mandal 5 50 48 49 97 99 343 11*
48 Katrine Lund Jondalen 5 50 48 50 96 98 342 22*
49 Ole Arild Aa Hyen 5 49 49 49 96 99 342 14*
50 Rune Fekjan Jondalen 5 49 47 49 98 99 342 13*
50 Ole Magnus Bakken Løiten 5 49 49 47 97 100 342 13*

Sluttstilling Lunde

1 Jan Kåre Moland Drangedal 5 49 49 50 100 100 348 16*
2 John Olav Ågotnes Sartor 5 50 49 50 98 100 347 21*
3 Roger Størseth Lånke 5 50 49 50 98 100 347 15*
4 Åse Marit Myrvang Steinsgård 5 50 49 49 99 100 347 14*
5 Jens-Kristian Larsen Oslo Østre 5 50 48 50 99 99 346 19*
6 Kim Andre Lund Jondalen 5 49 49 48 100 100 346 18*
7 Ole Kristian Bryhn Røyken og Hurum 5 50 47 50 99 100 346 17*
7 Bjarne Muri Oslo Østre 5 50 50 50 99 97 346 17*
9 Marius Babb Mellembakken Løiten 5 50 49 49 98 100 346 16*
10 Morgan Lindheim Drangedal 5 50 48 49 99 100 346 15*
11 Einar Johansen Time 5 50 49 49 99 99 346 14*
12 Trygve Borgen Sande 5 50 49 49 98 99 345 21*
13 Halvor Eika Bø (Telemark) 5 50 48 48 99 100 345 19*
14 Trond Bergan Jondalen 5 50 46 49 100 100 345 17*
15 Simon Kolstad Claussen Høland/Bjørkelangen 5 50 50 48 97 100 345 17*
15 Sigbjørn Lunner Høland/Bjørkelangen 5 50 49 50 98 98 345 17*
17 Bertel Oddne Mjellem Hyen 5 50 49 49 97 100 345 14*
17 Siw Anita Dramstad Skiptvet 5 49 49 50 98 99 345 14*
19 Tor Arnfinn Homme Topdal 5 50 49 47 99 100 345 10*
20 Anders Edvin Gusdal Imenes 5 49 49 49 98 99 344 16*
21 Knut Bråthen Kongsberg 5 50 48 50 97 99 344 16*
22 Simen Rundberget Ski 5 50 48 49 98 99 344 15*
23 Katrine Lund Jondalen 5 50 48 48 99 99 344 14*
24 Pål Øyvind Ørmen Råde 5 50 47 50 99 98 344 13*
25 Ole Arild Aa Hyen 5 48 49 49 99 99 344 10*
26 John Borge Bruvik 5 49 48 50 96 100 343 16*
27 Linn Glemmestad Larsen Nordstrand 5 50 48 48 98 99 343 16*
27 Lars David Øvrum Ullensaker 5 50 47 48 99 99 343 16*
29 Tor Harald Lund Søgne 5 50 47 49 97 100 343 15*
29 Hans Kristian Wear Styrvoll 5 49 48 50 98 98 343 15*
31 Rasmus Lillekvelland Nordstrand 5 50 47 50 96 100 343 13*
32 Tor Gaute Jøingsli Lom og Skjåk 5 49 49 49 97 99 343 13*
33 Kristin Nerødegård Begna 4 50 48 50 97 98 343 11*
34 Tobias Lillekvelland Nordstrand 5 50 48 50 97 98 343 10*
35 Frode Kloster Rennesøy 5 49 47 49 98 100 343 9*
36 Daniel Davidsen Andebu 5 50 48 49 97 98 342 17*
36 Edvin Aamot Orkla 5 49 47 50 96 100 342 17*
38 Helge Lillekvelland Nordstrand 5 50 48 50 95 99 342 14*
39 Ragnar Flaatnes Sem 5 50 49 50 95 98 342 14*
39 Marianne Stigen Leikanger 5 49 50 49 97 97 342 14*
41 Olaf Svennebye Aanerud Blaker 5 50 45 50 98 99 342 13*
41 Øyvind Solbrekken Flatla Tingelstad 5 48 49 49 98 98 342 13*
43 Knut Erik Svarstad Bamble 5 49 47 50 97 99 342 12*
44 Jan Andre Runhovde Rygge 5 49 46 50 98 99 342 11*
45 Svein Kåre Furre Leikanger 5 49 50 49 95 99 342 11*
45 Håkon Tveitan Siljan 5 50 48 50 96 98 342 11*
47 Kristian Eika Bø (Telemark) 4 50 47 50 95 100 342 10*
48 Gunnar Halbjørhus Hemsedal 5 48 49 48 98 99 342 9*
49 Wenke Blien Flikka 5 49 49 49 96 99 342 8*
50 Roger Sørheim Nilsen Asker 5 50 48 45 100 98 341 19*

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18