34 tiere og så en nier....
Både Katrine Lund og Trond Bergan åpnet med 250 poeng i Jondalen. Bergan fortsatte med ni tiere til, før nieren kom på det aller siste skuddet.
Publisert: 10.07.2012 kl. 12:59
Endret: 10.07.2012 kl. 13:02
Del på Facebook
Nærmere er det vanskelig å komme 350 poeng, enn det Trond Bergan presterte på hjemmebane i helga. Årets første 350-poenger i Norge røk altså på det aller siste skuddet. Likevel stevneseier for Bergan, som skjøt 349 for tredje gang i år. Strålende skyting også av Katrine Lund, selv om bare 97 poeng på omgangen sendte henne ut av pallen. Gunnar Halbjørhus og Inge Hvitås med 348 poeng på andre- og tredjeplass.

Halbjørhus vant dobbeltstevnet i Jondalen og Rollag og Veggli sammenlagt etter 347 poeng på den andre banen. Totalt 695 poeng og rangert foran Bergan og Hans Kristian Wear på sentrum. Halbjørhus dermed den første med to napp i vandrefatet i dobbeltstevnet.

Stevnet i Rollag og Veggli vunnet av Tobias Lillekvelland på 348 poeng, foran Hans Kristian Wear på samme poengsum.

Vinnere dobbeltstevnet sammenlagt

Klasse 3-5

   Napp i vandrefat (tinn)

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Gunnar Halbjørhus

Hemsedal

347 (21*)

348 (21*)

695 (42*)

Klasse 5

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Gunnar Halbjørhus

Hemsedal

347 (21*)

348 (21*)

695 (42*)

Klasse 4

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Dag Rune Espelien

Asker

341 (13*)

341 (13*)

682 (26*)

Klasse 3

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Øyvind Bergskås

Sauherad

330 (8*)

333 (8*)

663 (16*)

Klasse 2

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Vegard Aas

Bolkesjø

244 (8*)

243 (9*)

487 (17*)

Klasse 1

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Svein Petter Hanserud

Jondalen

247 (12*)

241 (7*)

488 (19*)

Klasse V55

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Kjell Juvland

Sauherad

342 (12*)

343 (13*)

685 (25*)

Klasse V65

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Terje Mikalsen

Øyfjell

349 (17*)

348 (23*)

697 (40*)

Klasse V73

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Bjørn Rundberg

Etnedal

348 (21*)

348 (18*)

696 (39*)

Klasse ER

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Miriam Jeanette Bjerklund

Holla

350 (27*)

349 (30*)

699 (57*)

Klasse J

   Rosemåla bolla

ROV

 Jondalen

Totalsum

1

Gard Eirik Sæter

Asker

349 (25*)

347 (20*)

696 (45*)

År

Mesterskapspokalen

10-skuddspokalen

Lagskyting 200/300 m

Lagskyting 100 m

1985

Harald Tveiten            340

 

 

 

1986

Svein Strandbråten    343

 

 

 

1987

John Melvin Tveiten    337

 

 

 

1988

Thore Larsen              341

Thore Larsen             99

Torsnes                   292

Styrvoll                298

1989

Vidar Fossmo             340

Gunnar Løkka            97

Nøtterø                    287

Jondalen             297

1990

Svein Strandbråten   336

Leiv P. Brandal          98

Styrvoll                    281

Rollag og Veggli  295

1991

Ola Tore Dokken        343

Ola Tore Dokken       98

Rollag og Veggli       289

Rollag og Veggli  297

1992

Avlyst

Avlyst

Avlyst

Avlyst

1993

Engebret Mjøseng     342

Engebret Mjøseng    99

Kongsberg               292

Fiskum                300

1994

Trond Bergan             345

Petter Hægstad        99

Fana                        292

Rollag og Veggli  299

1995

Thomas Zetterqvist    347

Thomas Zetterqvist  100

Flesberg                  295

Jondalen             300

1996

Vidar Auve                 345

Terje Nybø               100

Jondalen                 293

Jondalen             300

1997

Trond Bergan             344

Odd-Bjørn Vatne      100

Rollag og Veggli      292

Sigdal                 296

1998

Thomas Zetterqvist    346

Thomas Zetterqvist  100
Inger Hustuft Aadne 100

Geilo                       292

Flesberg             298

1999

Edvin Aamot               347

Per Gunnar Bund      100
Thomas Bråthen       100
Steinar Rudseter      100

Åsane/Hordvik        296

Nøtterø               299

2000

Rune Fekjan               344

Mathias Jore             100

Jondalen                 295

Flesberg             297

2001

Vebjørn Berg              348

Vebjørn Berg            100

Imenes                   296

Sigdal                 297

2002

Atle Håtuft                  346

Karl Tore Gjengstø   100

Sigdal                     293

Rollag og Veggli  294

2003

Knut Bråthen              347

XXXXXXX                   XXX

Rollag og Veggli     XXX
Til odel og eie

Rollag og Veggli  XXX
Til odel og eie

2004

Ann Kristin Årskog  Vikhagen                    347

Thomas Zetterqvist  100
Til odel og eie

Oslo Østre             296

Jondalen             300

2005

Knut Bråthen              347

Knut Bråthen            100

Oslo Østre             296

Jondalen             299

2006

Audun Kvandal           348

Vidar Auve                100

Rollag og Veggli     298

Drangedal           300

2007

Odd Arne Brekne        347

Odd Arne Brekne      100

Nøtterø                  294

Drangedal           299

2008

Ragnar Flaatnes         348

Gunnar Halbjørhus   100

Rollag og Veggli     295

Sem                    299

2009

Audun Kvandal           348

Kim André Lund        100
Rut Bjerva                100

Jondalen                298

Drangedal          297

2010

Ole Kristian Bryhn      349

Ole Kristian Bryhn    100

Kongsberg             295

Styrvoll               299

2011

Kim André Lund         349

Marianne Berger      100

Jondalen                299

Ådal                    297

2012

Tobias Lillekvelland   348

Thor Magnor Brath   100

Nordstrand            295

Sigdal                 299

 

 

 

 

 

 

2 napp: Bergan , Strandbråten, Zetterqvist, Bråthen, Kvandal

 

2 napp: Oslo Østre og Rollag/Veggli, Jondalen

3 napp: Drangedal
2 napp : Jondalen

 

Må vinnes 3 ganger.

Må vinnes 3 ganger

Må vinnes 3 ganger

Må vinnes 5 ganger



Resultater Jondalen
Klasse 3-5

1 Trond Bergan Jondalen 5 *XX** 50 XXXX* 50 **X** 50 150 **XX*****X 100 250 **XXX*XXX9 99 349 18
2 Gunnar Halbjørhus Hemsedal 5 *XXX* 50 **X*9 49 *X*X* 50 149 **X9*X*X** 99 248 XX*****X** 100 348 21
3 Inge Hvitås Bø (Telemark) 5 ***X* 50 **99* 48 X**** 50 148 XX**XXX*X* 100 248 X**X*XXXX* 100 348 19
4 Katrine Lund Jondalen 5 **XX* 50 **X** 50 ***** 50 150 XX*X***X*X 100 250 **X9X9*X*9 97 347 21
5 Hans Kristian Wear Styrvoll 5 ***** 50 *9**9 48 ***X* 50 148 **XX9**X** 99 247 XXXXXXX**X 100 347 20
6 Tor Harald Lund Søgne 5 **X** 50 **9XX 49 *9**X 49 148 9XXXX**X*X 99 247 **X***X*X* 100 347 19
7 Thor Magnor Brath Kongsberg 5 ****X 50 XXX** 50 *9*** 49 149 9X**XX**** 99 248 99*X****X* 98 346 22
8 Ragnar Flaatnes Sem 5 ***X* 50 XXX9* 49 X**X* 50 149 **XX****9X 99 248 *XX*X*99*X 98 346 18
9 Stian Bogar Hovet og Hol 5 *X*** 50 *99** 48 XXXX* 50 148 XXXX99X*X* 98 246 ****XXXX*X 100 346 15
9 Eileen Torp Rakkestad 5 X*X** 50 9XXX9 48 ***X* 50 148 XXX9*X***X 99 247 X**X*XX9*X 99 346 15
11 Halvor Thrane Svendsen Rælingen 5 *X*** 50 *XX*X 50 **X** 50 150 9XXX9*XX9X 97 247 XX*XXXX9** 99 346 14
12 Halvor Eika Bø (Telemark) 5 *XX** 50 9*99* 47 XX**X 50 147 *9***9**** 98 245 **XXX**XX* 100 345 20
13 Arild Brodahl Hovet og Hol 5 X9**9 48 X9XX* 49 XX**9 49 146 X*XX9*XXX* 99 245 X***X*X*X* 100 345 14
14 Vidar Auve Geilo 5 **X** 50 XX9X* 49 *XXX* 50 149 *X999X**9X 96 245 **X*X**XX9 99 344 15
14 Tor Jarle Nystuen Nøtterø 5 XX*** 50 XX9XX 49 *999* 47 146 *XX9XXX*9* 98 244 *****X*X*X 100 344 15
16 Jan Andre Runhovde Rygge 5 X***X 50 9X8XX 47 XXXX9 49 146 *99*X**X9* 97 243 X***X**X** 100 343 15
17 Eline Skovli Utne Rygge 5 *X*XX 50 99X9* 47 *XXXX 50 147 999X****** 97 244 X9**X**XX* 99 343 15
18 Jarle Tvinnereim Topdal 5 XXX** 50 89XXX 47 9XX*X 49 146 9XX*99X*** 97 243 *X*XXX**** 100 343 13
19 Helge Norberg Oslo Østre 5 XXX** 50 9*9XX 48 **XXX 50 148 *8*XXX**X9 97 245 XX*XX**99X 98 343 12
20 Mette Elisabeth Finnestad Søgne 5 *XX*X 50 *9XX* 49 XX*XX 50 149 9X99XX*XXX 97 246 9*9*9**X*X 97 343 11

Resultater Rollag og Veggli

Klasse 3-5: 1. Tobias Lillekvelland, Nordstrand (5) 348, 2. Hans Kristian Wear, Styrvoll (5) 348, 3. Halvor Eika, Bø (Telemark) (5) 347, 3. Halvor Thrane Svendsen, Rælingen (5) 347, 3. Gunnar Halbjørhus, Hemsedal (5) 347, 6. Thor Magnor Brath, Kongsberg (5) 347, 7. Audun Kvandal, Røldal (5) 347, 8. Roger Sørheim Nilsen, Asker (5) 346, 9. Trond Bergan, Jondalen (5) 346, 10. Ragnar Flaatnes, Sem (5) 346, 10. Helene Farestveit, Nordstrand (5) 346, 12. Katrine Lund, Jondalen (5) 346, 13. Tor Harald Lund, Søgne (5) 345, 14. Jan Andre Runhovde, Rygge (5) 345, 15. Eileen Torp, Rakkestad (5) 345, 15. Inge Hvitås, Bø (Telemark) (5) 345, 17. Nils Thomas Valand, Oslo Østre (5) 344, 18. Tor Jarle Nystuen, Nøtterø (5) 344, 18. Svend Karlsen, Askim (5) 344, 20. Arild Brodahl, Hovet og Hol (5) 343,

V55: 1. Gunnar Myrset, Ringerike 344, 2. Oddgar Larsslett, Fiskum 342, 3. Kjell Juvland, Sauherad 342, 4. Arne Mathisen, Jondalen 341, 5. Ivar Fjeldberg, Asker 340

Eldre rekrutt: 1. Miriam Jeanette Bjerklund, Holla 350, 2. Anders Hunstad, Sigdal 350, 3. Kristian Eidal, Sigdal 349, 4. Adam Sund, Gjerpen 349, 5. Marthine B. Bratsberg, Mælum 348

Junior: 1. Gard Eirik Seter, Asker 349, 2. Hans Martin Bårnes, Styrvoll 348, 3. Simen Kleven, Sigdal 345, 4. Emil Midtskogen, Sigdal 344, 5. Andreas Sund, Sigdal 342

V65: 1. Terje Mikalsen, Øyfjell 349, 2. Tore Allum, Siljan 347, 3. Åse Moa, Kongsvinger og omegn 347, 4. Magne L. Johnsen, Holmestrand og omegn 346, 5. Kjell Engene, Bromma 345

V73: 1. Bjørn Rundberg, Etnedal 348, 2. Bjarne Hestenes, Skarpskytten 348, 3. Sverre Eriksen, Ådal 345, 4. Kristoffer Løkka, Sauherad 342, 5. Harald Bråten, Hadding 342
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18