Pokal til odel og eie
Knut Bråten vant Kristian M. Gylstads minnepokal til odel og eie etter sin tredje seier i Gylstads minnestevne i Trøgstad. Bråthen var den eneste på 347 poeng.
Publisert: 26.06.2012 kl. 11:22
Del på Facebook
Både Christian Lilleng, Ole Kristian Bryhn og Knut Bråten sto med to napp hver i Kristian M. Gylstads minnepokal før årets konkurranse. Pokalen har stått siden 2002 og Bråten vant stevnet på 346 poeng både i 2006 og 2009.

Denne gang gikk seieren på 347, og med det var Bråten ett poeng foran trioen Roger S. Nilsen, Jan Andre Runhovde og Eileen Torp.

Delt seier i eldre rekrutt mellom Jenny Stene og Henrik Larsen på 350 poeng. Det skjøt også Kurt Arne Berglund og Gunnar Amundsen til seier i V65 og V73. Eilen Hammer skjøt 346 til seier i juniorklassen på hjemmebane, mens Jan Jansen vant V55 på 345.

Kristian M. Gylstad er Trøgstads skytterkonge fra Hønefoss i 1929. Han hadde allerede utpeket seg som en lovende ungdomsskytter under LS på Kongsberg i 1918, der han mottok Hagens krus som beste senior under 20 år. Gylstad ble også nummer fire på Landsskytterstevnet i 1930 i Trondheim.

Resultater

Kr.M Gylstadstevnet 2012, Trøgstad SKL

Klasse 3-5: 1. Knut Bråthen, Kongsberg (5) 347, 2. Roger Nilsen, Asker (5) 346, 3. Jan Andre Runhovde, Rygge (5) 346, 4. Eileen Torp, Rakkestad (5) 346, 5. Lars Bugge, Oslo Østre (5) 345, 6. Maren Kristine Heier, Degernes (5) 343, 7. Sverre Brovoll, Oslo Østre (5) 342, 7. Håkon Tveitan, Siljan (5) 342, 9. Sverre M Frøshaug, Løiten (5) 342, 10. Inge Hvitås, Bø (Telemark) (5) 342, 11. Halvor Thrane Svendsen, Rælingen (5) 341, 12. Jens Pettersen, Nordstrand (5) 341, 13. Ole Jørgen Henriksen, Askim (4) 341, 14. Per Stubberud, Askim (5) 341, 15. Kjetil Sundby, Enebakk (5) 341, 16. Ola Herje, Urskog (5) 341, 16. Eirik Kristiansen, Oslo Østre (5) 341, 18. Simen Rundberget, Ski (5) 340, 19. Tor-Arne Solbakken, Rygge (5) 340, 20. Tore Mølmshaug, Spydeberg (5) 339, 21. Øyvind Nitteberg, Høland/Bjørkelangen (5) 339, 22. Per Edvin Bech, Askim (5) 339, 23. Bjørn A. Bylterud, Enebakk (5) 339, 24. Roar Sandås, Enebakk (5) 338, 25. Martine Minge, Råde (5) 338, 26. Siri Mortensen, Høland/Bjørkelangen (5) 338, 27. Svend Karlsen, Askim (5) 338, 28. Ståle Villumstad, Spydeberg (5) 338, 29. Stine Cecilie Granlund, Nannestad (4) 337, 30. Runar A. Sørensen, Spydeberg (5) 336

V55: 1. Jan Jansen, Buer/Kornsjø 345, 2. Rune Wallin, Eidsberg 342, 3. Stein Heggen, Oslo Østre 342, 4. Odd Petter Nythe, Frogn og Drøbak 342, 5. Kai Stenbeck, Fredrikstad 341

Eldre rekrutt: 1. Jenny Stene, Haga 350, 1. Henrik Larsen, Eidsberg 350, 3. Tina Natalie Kristiansen, Råde 350, 4. Merita Larsen, Degernes 349, 5. Thomas Krågtorp, Råde 348, 6. Håkon Boine, Haga 347, 7. Silje Nyengen, Trøgstad 347, 8. Henrik Sandås, Enebakk 347, 9. Ingrid Tønsberg, Degernes 346, 10. Marianne Olsen, Rælingen 346

Junior: 1. Eilen Hammer, Trøgstad 346, 1. Stian Herum Kristensen, Aas 346, 3. Lars Christian Holter, Moss og Våler 345, 4. Henriette Jørgenrud, Spydeberg 345, 5. Henrik Bjering Strand, Rakkestad 343

V65: 1. Kurt Arne Berglund, Frogn og Drøbak 350, 2. Robert Larsen, Torsnes 349, 3. Johan Martin Syversen, Eidsberg 349, 4. Sigmund Heer, Trøgstad 349, 5. Ivar Liseter, Ski 349

V73: 1. Gunnar Amundsen, Torsnes 350, 2. Stein Lie, Halden 349, 3. Øivind Mørk, Oslo Østre 349, 4. Arnkjell Kløfsrud, Moss og Våler 349, 5. Lars Indergård, Skarpskytten 347
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18