Ågotnes best i Sunnhordaland
Med beste plassiffer over fire stevner vant John Olav Ågotnes knepent foran Liv Sollesnes i årets utgave av Sunnhordalandstreffen. Sollesnes med 349 i Bremnes.
Publisert: 25.06.2012 kl. 13:12
Endret: 25.06.2012 kl. 13:45
Del på Facebook

Sunnhordalandstreffen er fire åpne stevner hos Bømlo, Bremnes, Fitjar og Stord skytterlag og i år med fire forskjellige stevnevinnere. John Borge vant i Bømlo med 346 poeng , Liv Sollesnes på Bremnes med 349 poeng, Einar Johansen på Fitjar med 348 poeng og Anders Hundseide på Stord med 346 poeng.

Se også Fire nye på 349 poeng

Selv uten stevneseier vant John Olav Ågotnes sammenlagt med laveste plassiffer i de fire stevnene. Med andreplass på Bremnes og fjerdeplass i de andre stevnene stoppet ringreven fra Sartor på 14 poeng, ett foran Liv Sollesnes. Sander Engevik med tre stevneseire og en annenplass til seier totalt i eldre rekrutt og laveste plassiffer av alle i Sunnhordalandstreffen.

Sammenlagt klasse 3-5:
Jon Olav Ågotnes        Bremnes(2 ), Stord(4), Fitjar(4), Bømlo(4)=14
Liv Sollesnes:              Bremnes(1 ), Stord(5), Fitjar(2), Bømlo(7)=15
John Borge                  Bremnes(4 ), Stord(13), Fitjar(7), Bømlo(1)=25
Anders Hunseide         Bremnes(4 ), Stord(1), Fitjar(13), Bømlo(9)=27
Knut Jørgen Brodahl    Bremnes(7 ), Stord(3), Fitjar(12), Bømlo(8)=30

Klasse 1
Roald Nerhus              Bremnes(1 ), Stord(2), Fitjar(1), Bømlo(1)=5
Sophie Daviknes        Bremnes(3 ), Stord(3), Fitjar(2), Bømlo(2)=10
Magne Løvik               Bremnes(2), Stord(4), Fitjar(4), Bømlo(3)=13

Klasse 2
Leiv H Kaldestad       Bremnes(3 ), Stord(1), Fitjar(1), Bømlo(1)=6
Geir Mikkelson           Bremnes(2 ), Stord(6), Fitjar(2), Bømlo(5)=15
Trygve Søvold            Bremnes(1 ), Stord(11), Fitjar(6), Bømlo(6)=23

Klasse V55
Alf Høysæther              Bremnes(1 ), Stord(4), Fitjar(1), Bømlo(2)=8
Berge Legland             Bremnes(2 ), Stord(1), Fitjar(6), Bømlo(1)=10
Even Lund                   Bremnes(4 ), Stord(6), Fitjar(11), Bømlo(3)=24
Knut Dalland                Bremnes( 5), Stord(7), Fitjar(9), Bømlo(4)= 25

Klasse V65: Premiesum 1000.- til vinnaren

Johannes Skår Bakke     Bremnes(2 ), Stord(2), Fitjar(3), Bømlo(2)=9
Magne Nordvik               Bremnes(3 ), Stord(6), Fitjar(2), Bømlo(5)=16
Kjell Gunnar Moen          Bremnes(4 ), Stord(5), Fitjar(13), Bømlo(1)=23
Paul Haugen                  Bremnes(5 ), Stord(2), Fitjar(8), Bømlo(11)=26

Klasse V73
Nils Lothe                      Bremnes( 1), Stord(1), Fitjar(7), Bømlo(2)=11
Steinar Eidsvik                Bremnes(4 ), Stord(4), Fitjar(3), Bømlo(1)=12

Klasse ER
Sander Engevik           Bremnes(1 ), Stord(1), Fitjar(1), Bømlo(2)=5
Nora Grønsdal              Bremnes(3 ), Stord(4), Fitjar(2), Bømlo(3)=12
Tonje Engevik              Bremnes(2 ), Stord(3), Fitjar(6), Bømlo(4)=15
Zack Ruben Sele          Bremnes(4 ), Stord(18), Fitjar(5), Bømlo(1)=28

Klasse Junior
Martin H Eikenæs        Bremnes(2 ), Stord(1), Fitjar(1), Bømlo(3)=7
Beate Aas                   Bremnes(3), Stord(4), Fitjar(4), Bømlo(4)=15
Joachim N Midtun        Bremnes(4 ), Stord(3), Fitjar(2), Bømlo(1)=10

--

Bømlostemnet 2012

Klasse 3-5: 1. John Borge, Bruvik skyttarlag 346, 2. Arild Brodahl, Hovet og Hol skytterlag 345, 3. Audun Kvandal, Røldal skyttarlag 345, 4. John Olav Ågotnes, Sartor skyttarlag 345, 5. Øyvind Lønning, Hatlestrand og Ølve sk.lag 345, 6. Olav Fuglestad, Time skytterlag 343, 7. Liv Sollesnes, Jondal skyttarlag 343, 8. Knut Jørgen Brodahl, Stavanger skytterlag 342, 9. Anders Hundseid, Etne skytterlag 341, 10. Edgar Vorland, Bømlo skytterlag 341

V55: 1. Berge Legland, Seim skyttarlag 346, 2. Alf Høysæter, Tysse skyttarlag 344, 3. Even Lund, Ullensvang skyttarlag 342, 4. Knut Dalland, Hatlestrand og Ølve sk.lag 340, 5. Oddvar Drange, Os skyttarlag 339

Junior: 1. Joachim Nerhus Midtun, Os skyttarlag 348, 2. Anette Thingbø, Time skytterlag 348, 3. Martin Haugsgjerd Eikenæs, Sveio skytterlag 346, 4. Beate Aas, Karmøy skytterlag 344, 5. Siri Engevik, Stord skytterlag 341

Eldre rekrutt: 1. Zack Ruben Sele, Sveio skytterlag 350, 2. Sander Engevik, Stord skytterlag 349, 3. Nora Grønsdal, Tysse skyttarlag 349, 4. Tonje Engevik, Stord skytterlag 347, 5. Knut-Ove Eidsnes, Stord skytterlag 344

V65: 1. Kjell G. Moen, Karmøy skytterlag 349, 2. Johannes Skaar Bakke, Strandebarm skyttarlag 348, 3. Eyvind Bjørsvik, Askøy skytterlag 348, 4. Morten Røssland, Husnes skytterlag 348, 5. Magne Nordvik, Tysse skyttarlag 348

V73: 1. Steinar Eidsvik, Os skyttarlag 350, 2. Nils Lothe, Jondal skyttarlag 349, 3. Ola Vikedal, Vikedal skytterlag 347, 4. Kåre Hellesund, Bømlo skytterlag 344, 5. Anders Myking, Osterøy skyttarlag 335

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18