Vant kjeden på 299 poeng!
Nils Thomas Valand tok ledelsen i kampen om Margrethekjeden med 149 poeng på Løvenskioldbanen, og svarte opp med 150 poeng på Årvoll. Dermed seier med knallsterke 299 poeng.
Publisert: 10.06.2012 kl. 23:12
Endret: 11.06.2012 kl. 15:05
Del på Facebook
Uoffisielt er det ingen andre som har skutt 299 poeng til seier i skytingen om Margrethekjeden. Valand klarte mesterstykket og ble vinner av Margrethekjeden 2012 etter stevnene til Skarpskytten og Oslo Østre. Sørlendingen søm skyter for Oslo Østre var utilnærmerlig i år og avga kun ett poeng på kneserien på Løvenskioldbanen.

Odd Martin Nythe og Halvor Thrane Svendsen ble nummer to og tre med 298 poeng, mens Roger Ottosen og Rune Fekjan skjøt 297 poeng til fjerde og femteplass. Fjorårets vinner Jens-Kristian Larsen ble nummer ni i år med 296 poeng. Beste kvinne Katrine Lund på plassen foran Larsen.

Østrestevnet vunnet av Trond Bergan på 348 poeng og Løvenskioldbanestevnet av Halvor Thrane Svendsen på samme poengsum.

Østrestevnet 2012, Oslo Østre SKL

Klasse 3-5: 1. Trond Bergan, Jondalen (5) 348, 2. Katrine Lund, Jondalen (5) 348, 3. Roger Ottosen, Tingelstad (5) 347, 4. knut bråthen, Kongsberg (5) 346, 5. Nils Thomas Valand, Oslo Østre (5) 346, 6. Jens-Kristian Larsen, Oslo Østre (5) 346, 7. Roger S Nilsen, Asker (5) 345, 8. Rune Fekjan, Jondalen (5) 345, 9. Halvor Thrane Svendsen, Rælingen (5) 345, 10. Iver Anders Kjella, Tingelstad (5) 344, 11. Ole Jørgen Solli, Styrvoll (5) 344, 12. Rune V Olsen, Nord-Odal (5) 344, 13. Magnus Bjerke, Oslo Østre (4) 344, 14. Maren-Kristine Heier, Degernes (5) 344, 15. Hans Kr Øfstaas, Spydeberg (5) 343, 16. Rasmus Lillekvelland, Nordstrand (5) 343, 17. Per Terje Sønsterud, Nordre Modum (5) 343, 18. Madeleine Ruud Rustad, Nord-Odal (5) 343, 18. Kurt Eirik Bekkevold, Oslo Østre (5) 343, 20. Helge Norberg, Oslo Østre (5) 343

V55: 1. Oddvar Staxrud, Tingelstad 346, 2. Stein Heggen, Oslo Østre 344, 3. Arne Grøtting, Oslo Østre 344, 4. Hans Bech, Tingelstad 343, 5. Odd Petter Nythe, Frogn og Drøbak 342
 

Eldre rekrutt: 1. Martin Sund, Sigdal 350, 2. Kari Mørck, Ski 349, 3. Vegard Granlund, Rælingen 349, 4. Anders Hunstad, Sigdal 349, 5. Henrik Larsen, Eidsberg 348
 

Junior: 1. Guro Hollund, Oslo Østre 350, 2. Daniel Lillestrøm, Gjerdrum 348, 3. Ole Kristian Sandtangen, Rakkestad 347, 4. Maren Gilbø Hoff, Gjøvik og Brusveen 347, 5. Sindre Andersen, Frogn og Drøbak 347, 5. Kristian Krubel Djupnes, Gjøvik og Brusveen 347, 7. Gard Eirik Seter, Asker 346, 8. Inga Mørck, Ski 343, 9. Andreas Sund, Sigdal 343, 10. Daniel Klute Kalbakken, Ullensaker 343
 

V65: 1. Steinar Lunde, Rælingen 350, 2. Johan Martin Syversen, Eidsberg 350, 3. Kurt Arne Berglund, Frogn og Drøbak 349, 4. Robert Larsen, Torsnes 349, 4. Steinar Haakafoss, Skjeberg 349
 

V73: 1. Odd Kolsrud, Begnadalen 350, 2. Øivind Mørk, Oslo Østre 350, 3. Halvard Stormoen, Ullensaker 350, 4. Gunnar    Amundsen, Torsnes 348, 5. Lars Indergård, Skarpskytten 347


Løvenskioldbanestevnet 2012, Skarpskytten

Klasse 3-5
 

1 Halvor Thrane Svendsen Rælingen 5 50 49 50 99 100 348 19*
2 Nils Thomas Valand Oslo Østre 5 50 50 49 98 100 347 14*
3 Ole Kristian Bryhn Røyken og Hurum 5 50 48 50 98 100 346 23*
4 Knut Bråthen Kongsberg 5 50 48 49 99 100 346 18*
5 Roger Ottosen Tingelstad 5 50 48 50 97 100 345 18*
6 Rune V Olsen Nord-Odal 5 50 49 48 99 99 345 15*
7 Jens-Kristian Larsen Oslo Østre 5 50 47 50 98 100 345 14*
8 Trond Bergan Jondalen 5 48 48 49 99 100 344 23*
9 Ragnar Flaatnes Sem 5 50 47 50 97 100 344 21*
10 Rasmus Lillekvelland Nordstrand 5 50 47 49 98 100 344 19*

 

V55
1 Stein Heggen Oslo Østre 49 50 50 98 99 346 17*
2 Gunnar Myrseth Ringerike 50 49 48 99 99 345 15*
3 Hans Bech Tingelstad 49 50 50 99 95 343 17*
4 Arne Grøtting Oslo Østre 50 47 50 99 97 343 14*
5 Rolf H Hegna Sem 48 47 50 94 100 339 10*

Junior
1 Sindre Andersen Frogn og Drøbak 49 50 50 100 100 349 27*
2 Maren Gilbø Hoff Gjøvik og Brusveen 50 49 50 100 100 349 24*
3 Ole Kristian Sandtangen Rakkestad 50 48 50 100 100 348 23*
4 Gard Eirik Seter Asker 50 49 50 99 100 348 20*
5 Mikael Tjernseth Ådal 50 50 50 98 99 347 28*
6 Inga Mørck Ski 50 48 50 99 99 346 17*
7 Emil Sandås Enebakk 49 49 50 98 98 344 15*
7 Anniken Karlsen Frogn og Drøbak 49 49 50 98 98 344 15*
9 Even Berntsen Frogn og Drøbak 49 50 50 96 99 344 14*
10 Camilla Johannessen Spydeberg 49 48 50 97 100 344 12*
10 Kristian Krubel Djupnes Gjøvik og Brusveen 50 50 49 97 98 344 12*

Eldre rekrutt
1 Thomas Krågtorp Råde 50 50 50 100 100 350 29*
2 Anders Hunstad Sigdal 49 50 50 100 100 349 23*
3 Kari Mørck Ski 50 50 50 100 99 349 22*
3 Daniel Strand Moss og Våler 50 50 50 100 99 349 22*
5 Henrik Sandås Enebakk 49 50 50 100 100 349 17*

V65
1 Johan Martin Syversen Eidsberg 50 50 50 100 100 350 23*
2 Steinar Haakafoss Skjeberg 50 50 50 100 100 350 22*
3 Robert Larsen Torsnes 50 50 49 100 100 349 27*
4 Kurt Arne Berglund Frogn og Drøbak 50 50 50 99 100 349 19*
5 Sigmund Heer Trøgstad 49 50 50 100 99 348 20*

V73
1 Odd Kolsrud Begnadalen 50 50 50 100 100 350 33*
2 Lars Indergård Skarpskytten 50 50 50 100 100 350 23*
3 Gunnar Amundsen Torsnes 50 50 49 100 99 348 21*
4 Arne R. Eriksen Røyken og Hurum 49 50 50 99 99 347 19*
5 Olav Svartdal Ringerike 50 50 49 100 97 346 23*

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18