Sannvoll med 347
Skytterkongen fra ti år tilbake vant Haukåsstevnet på sin gamle hjemmebane i pinsa. Kristoffer Sannvoll skjøt 347 poeng og var suveren i Åsnes.
Publisert: 29.05.2012 kl. 13:36
Endret: 29.05.2012 kl. 13:39
Del på Facebook

Med to poengs margin vant Sannvoll årets Haukåsstevne foran Lise Faldbakken fra Stange og Romedal på 345. Sannvoll konge fra Os i 2002, mens vi husker Faldbakken tok andreplassen i juniorklassen på bane i Førde i 2008. Prinsen fra Steinkjer i 1987, Trond Bråthen ble nummer tre med 344 poeng.

Stor deltagelse i Haukåsstevnet der solide Marius Liengen fra Sørskogbygda nok en gang skjøt 350 poeng til seier i eldre rekrutt og lagkamerat Magnus Bjørnstad skjøt 349 og vant juniorklassen. Tryslingen Magnus Strand ble eneste veteran med 350 poeng, og dermed seier i V73.

HAUKÅSSTEVNET 2012, Åsnes SKL, 24.-26.MAI 2012:
Mesterskap:
Klasse 3-5: 1. Kristoffer Sannvoll, Jordet og Tenaasen (5) 347, 2. Lise Faldbakken, Stange og Romedal (5) 345, 3. Trond Bråten, Nord-Odal (5) 344, 4. Rune Olsen, Nord-Odal (5) 344, 5. Trond Stensbøl, Roverud (5) 343, 6. Eline Vatne, Nord-Odal (5) 343, 7. Odd Ivar P Lang-ree, Elverum (5) 343, 8. Jan  Eivind Skjæret, Jordet og Tenaasen (5) 342, 9. Øystein Johnsen, Stange og Romedal (5) 340, 10. Monica Brevig Berg, Sørskogbygda (5) 339, 11. Hans Vidar Stensrud, Stange og Romedal (5) 339, 12. Kjell Ivar Brustad, Eidskog (5) 339, 13. Bjørn Lind, Jordet og Tenaasen (5) 338, 14. Dag Lien, Løiten (5) 337, 15. Sverre Frøshaug, Løiten (5) 337

V55: 1. Jon Løvseth, Løiten 342, 2. Bjørn Lindkjølen, Rauhella 342, 3. Yngve Sannvoll, Åsnes 340

Klasse 1: 1. Bjørn Grønås, Våler 246, 2. Willem Van Zwienen, Jordet og Tenaasen 239, 3. Jonny Dalen, Nord-Odal 239

Klasse 2: 1. Hans Aksel Lønhøiden, Eidskog 243, 2. Per Arne Vestli, Rauhella 243, 3. Martin Mangseth, Nord-Odal 239

Eldre rekrutt: 1. Marius Liengen, Sørskogbygda 350, 2. Oda B Løvseth, Løiten 348, 3. Syver Fjeld, Nord-Odal 342, 4. Mathias Lundby, Sørskogbygda 336, 5. Arnt Erik Wollum, Søndre Odalen 332

Junior: 1. Magnus Bjørnstad, Sørskogbygda 349, 2. Sindre Nordvik, Brumunddal 348, 3. Ida Johansen Mannerud, Søndre Odalen 348, 4. Sara Bråten Aarskog, Grue 343, 5. Kim Jonas Dalen, Nord-Odal 332

V65: 1. Gunnar Skjæret, Jordet og Tenaasen 347, 2. Oddvar Bjerktun, Åslia 340, 3. Arvid Hegg, Trysil 248, 4. Birger Holtet, Åslia 247, 5. Finn Ragnar Berg, Sørskogbygda 247

V73: 1. Magnus Strand, Trysil 350, 2. Martin Ottershagen, Jordet og Tenaasen 349, 3. Lars Jota, Osen (Østerdal) 349, 4. Henrik Neskvern, Grue 345, 5. Thor Erik Storholm, Osen (Østerdal) 249
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18