Dobbelt for Johansen
Einar Johansen vant både Egersundstevnet og Kleppstevnet i år. Sterkt av Time-skytteren i konkurranse med de beste skytterne på sørvestlandet.
Publisert: 08.05.2012 kl. 12:37
Endret: 08.05.2012 kl. 12:45
Del på Facebook

Tydelig tøffe forhold i Egersund viser resultatlista fra årets stevne. Einar Johansen best både her og i Kleppstevnet. Åsmund Idland fra Gjesdal også dobbeltvinner i V73. Fjorårets feltmester på LS i V55 Nils Seldal til topps på banen i Egersund.

Einar Johansen er rangert som nummer 90 på Standplassrankingen, etter flere gode NC-plasseringer de siste to sesongene - blant annet i Mosjøen i forkant av Landsskytterstevnet i 2011.

Egersundstevnet 2012

Klasse 3-5: 1. Einar Johansen, Time 342, 2. Trond Inge Rødland, Klepp 341, 3. Kjell Strand Hovland, Gjesdal 340, 4. Knut Jørgen Brodahl, Stavanger 336, 5. Ådne Ø. Søyland, Gjesdal 336, 6. Wenke Blien, Flikka 336, 7. Alf Øystein Bowitz, Egersund 335, 8. Steve T. Øverland, Gann 334, 9. Jarle Kvinen, Gann 334, 10. Jostein Lassen, Stavanger 333

V55: 1. Nils Seldal, Klepp 337, 2. Paul Vaule, Hå 336, 3. Svein K Søyland, Gjesdal 334, 4. Jan M. Ellingsen, Karmøy 333, 5. Ola J. Nærheim, Sand/Suldal 331

Junior: 1. Arne Espedal, Gann 349, 2. Eirunn Ø. Søyland, Gjesdal 348, 3. Anette Thingbø, Time 342, 4. Christian Schrødahl, Stavanger 342, 5. Tore Tjelta, Gjesdal 340

Eldre rekrutt: 1. Kristoffer Bødtker, Gann 349, 2. Jan Atle Ree, Time 348, 3. Jardar Aarekol, Klepp 347, 4. Kim Rene Liestøl, Sokndal 347, 5. Christian Lie, Time 345

V65: 1. Gunnar Håland, Klepp 350, 2. Malvin Ågotnes, Sartor 350, 3. Harald Jensen, Lyngdal 350, 4. Andres Skår, Hjelmeland 349, 5. Gunnbjørg Ågotnes, Sartor 349

V73: 1. Åsmund Idland, Gjesdal 348, 2. Olav Bjelland, Haugesund 345, 3. Johannes Østrem, Stavanger 345, 4. Halvor Amdal, Gann 341, 5. Kåre Halvorsen, Stavanger 333, 6. Magne Westerheim, Gjesdal 323, 7. Johannes Hovland, Egersund 311.


Kleppstevnet 2012

Klasse 3-5: 1. Einar Johansen, Time (5) 345, 2. Katrine Idland, Gjesdal (5) 344, 3. Kristoffer Soma, Stavanger (5) 343, 4. Trond Inge Rødland, Klepp (5) 342, 4. Mette Finnestad, Søgne (5) 342, 6. Jostein Lassen, Stavanger (5) 342, 7. May Elin Frøyland, Lyngdal (5) 342, 8. Sven Inge Ødegård, Time (5) 342

V55: 1. Ola Nærheim, Sand/Suldal 341, 2. Svein Kå. Søyland, Gjesdal 341, 3. Nils Selal, Klepp 340

Klasse 1: 1. Stig Andre Rødland, Klepp 239, 2. Annie Samuelsen, Gann 238, 3. Roger Holen, Hå skytterlag 237

Klasse 2: 1. Thomas Mong, Egersund 242, 2. Sivert Skår, Time 240, 3. Geir Holten, Gjesdal 239

Eldre rekrutt: 1. Jardar Aarekol, Klepp 350, 2. Kristoffer Bødtker, Gann 348, 3. Johannes Nærland, Klepp 347

Junior: 1. Eirunn Ø. Søyland, Gjesdal 346, 2. Anette Thingbø, Time 346, 3. Sindre Tunheim, Hå skytterlag 346

V65: 1. Geir Bødtker, Gann 350, 2. Kjell Gunnar Moen, Karmøy 350, 3. Einar Aniksdal, Hå skytterlag 349

V73: 1. Åsmund Idland, Gjesdal 349, 2. Harald Østvold, Klepp 344, 3. Johannes Østrem, Stavanger 343
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18