Myrkonge og seier i Mykland
En kjapp sørlandstur ga både seier i Myklandstevnet og Myrkongetittel for felteksperten John Olav Ågotnes fra Sartor. Hele 265 skyttere med i det tradisjonsrike Myrkongestevnet lar seg høre.
Publisert: 06.04.2012 kl. 19:18
Del på Facebook

Det ble dobbel triumf for kongen fra Eleverum i 1990. John Olav Ågotnes vant Myrkongestevnet på Evjemoen med 37/25 etter en jevn batalje i kamp med langt yngre skyttere. Peter Sørli fra Greipstad nummer to med 37/23 og Jan Kåre Moland nummer tre med 37/21. Mette Elisabeth Finnestad beste kvinne, også hun med 37 treff. Av totalt 265 deltakere skjøt hele 164 i kampen om Myrkongepokalen.

139 skyttere i årets utgave av Myklandsstevnet. Med fem innertreffs margin ble det også her seier til John Olav Ågotnes, som sist vant i Mykland i 2009. Katrine Gjesdal (på bildet med Ågotnes) den eneste som med fullt hus i tillegg til vinneren.

Myrkongestevnet felt 2012


Titler 2012:
MYRKONGE: Jon Olav Ågotnes, Sartor 37/28
MYRPRINS: Jon Fjellheim Valbø, Sannidal 35/19
MYRGUTT: Jon Sigbjørn Haugebo, Imenes 33/8
MYRREKRUTT: Helene Storenes, Imenes 35/18
MYRGUBBE: Åsmund Idland, Gjesdal 36/13

Medaljer:
Gylt med: Jon Olav Ågotnes, Sartor 37/28
Sølv med: Peter Sørli, Greipstad 37/24
Sølv med: Jan Kåre Moland, Drangedal 37/23            
Sølv med: Jon Sigbjørn Haugebo, Imenes 33/8
Sølv med: Helene Storenes, Imenes 35/18

Samlagskruset ble vunnet av Aust Agder med 181 treff, med på laget var:
Trygve Thaule, Rise og løddesøl 37/21
Anders E Gusdal, Imenes 36/22
Knut MartinSolvik, Vegårshei 36/19
Trond Glidje, Vegårshei 36/19
Kristian Strømsland, Søndeled 36/18

Lagspokalen ”MYRMANNEN” ble vunnet av Imenes med 179/84 treff, med på laget var:
Geir Atle Metveit 36/16
Anders Metveit 36/17
Anders E Gusdal 36/22            
Dag Kåre Salvesen 36/17
Rune Metveit 35/12

Myrkongepokalen

1 John Olav Ågotnes Sartor 5 6/4 6/6 6/3 6/4 6/6 1/0 6/5 37/28
2 Peter Sørli Greipstad 5 6/5 6/5 6/4 6/2 6/4 1/0 6/5 37/25
3 Jan Kåre Moland Drangedal 5 6/1 6/6 6/5 6/4 6/6 1/0 6/1 37/23
4 Trygve Thaule Rise og Løddesøl 5 6/4 6/4 6/5 6/1 6/4 1/0 6/3 37/21
5 Asbjørn Dale Heddeland og Breland V55 6/1 6/3 6/4 6/4 6/5 1/0 6/3 37/20
6 Mette Finnestad Søgne 5 6/4 6/3 6/1 6/3 6/3 1/0 6/5 37/19
7 Alf Olav Skeivoll Greipstad 5 6/2 6/5 6/3 6/3 6/4 1/0 6/2 37/19
8 Georg Gulbrandsen Heddeland og Breland 4 6/3 6/5 5/4 6/2 6/5 1/0 6/3 36/22
9 Anders Edvin Gusdal Imenes 5 6/2 6/5 6/4 6/3 5/4 1/0 6/4 36/22
10 Knut Martin H Solvik. Vegårshei 4 5/1 6/3 6/2 6/3 6/5 1/0 6/5 36/19


Myklandsstevnet felt 2012


Mesterskap
Klasse 2-5/V55:1. John Olav Ågotnes, Sartor (5) 36/23, 2. Katrine Idland, Gjesdal (5) 36/18, 3. Knut Bråthen, Kongsberg (5) 35/20, 4. Anders Metveit, Imenes (5) 35/17, 5. Kjell Strand Hovland, Gjesdal (5) 35/14, 6. Johan Sørli, Greipstad (4) 35/14

Hovedskyting
Klasse 2:1. John Kjell Lien, Fyresdal 32/10, 2. Eilef Stalleland, Imenes 29/16, 3. Paul Mjaaland, Mykland 29/7, 4. Ørjan Metveit, Imenes 28/10, 5. Are Metveit, Imenes 28/8

Klasse 3:1. Eivind Igland, Imenes 34/14, 2. Lars Skår, Hjelmeland 31/19, 3. Thor Vigre, Imenes 30/9, 4. Daniel Gusdal, Imenes 27/9, 5. Anne Tordis Skjeggedal, Mykland 26/11

Klasse 4:1. Johan Sørli, Greipstad 35/14, 2. Kåre Storenes, Imenes 34/18, 3. Georg Gulbrandsen, Heddeland og Breland 33/18, 4. Tor Henning Post, Ugland 33/14, 5. Dag Voigt, Egersund 33/11

Klasse 5:1. John Olav Ågotnes, Sartor 36/23, 2. Katrine Idland, Gjesdal 36/18, 3. Knut Bråthen, Kongsberg 35/20, 4. Anders Metveit, Imenes 35/17, 5. Kjell Strand Hovland, Gjesdal 35/14, 6. Anders Edvin Gusdal, Imenes 35/13, 7. Kristian Strømsland, Søndeled 35/10, 8. Nils Thomas Valand, Oslo Østre 34/17, 9. Knut Erik Svarstad, Bamble 34/16, 10. Sverre Brovoll, Oslo Østre 34/15

Klasse V55:1. Nils Seldal, Klepp 33/16, 2. Arne Palerud, Drangedal 32/12, 3. Stein Østbøll, Birkenes 32/12, 4. Asbjørn Dale, Heddeland og Breland 32/12, 5. Aslak Lonebu, Imenes 31/12

Klasse R:1. Jørgen Aastveit Røinås, Mykland 24/7, 2. Amalie Skjeggedal Stormoen, Mykland 20/3, 3. Petter Knardahl, Imenes 18/7, 4. Jørand Aas, Lunde 14/5, 5. Mikkel Skjeggedal Stormoen, Mykland 7/0

Klasse ER:1. Trygve Askildsen, Rise og Løddesøl 30/25, 2. Maren Hølland Solvik, Vegårshei 30/9, 3. Helene Storenes, Imenes 29/25, 4. Ingvild Tørvolt, Imenes 29/15, 5. Silje Metveit, Imenes 29/14

Klasse J:1. Ole Martin Solheim, Vegårshei 29/18, 2. Åsmund Thaule, Rise og Løddesøl 27/19, 3. Benedicte Austefjord, Imenes 27/11, 4. Marie Forsdal, Rise og Løddesøl 26/12, 5. Tore Tjelta, Gjesdal 26/10

Klasse V65:1. Karsten Valand, Grindølen 30/23, 2. John Løland, Birkenes 30/22, 3. Rolf  Kittilsen, Lunde 30/16, 4. Oddbjørn Larsen, Torridal 29/21, 5. Magne Rike, Vegårshei 29/18

Klasse V73:1. Åsmund Idland, Gjesdal 30/21, 2. Sverre Vidringstad, Kristiansand 29/18, 3. Åge Tvermyr, Froland 29/18, 4. Tollef Netland, Kvinesdal 28/18, 5. Tormod Aamdal, Søgne 28/15

 

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18