Risvik, Sverkmo og Dragseth
Tor Bertil Risvik vant Påskefelten i Namdalen, Willy Sverkmo Olavsmanøveren i Verdal og Rolf Kåre Dragseth Tydalsfelten. Se resultater fra tre trønderske stevner i påska.
Publisert: 06.04.2012 kl. 18:25
Endret: 06.04.2012 kl. 18:27
Del på Facebook
Tre klasser representert øverst på resultatlisten fra Påskefelten til Jøa i Namdalen skjærtorsdag. 5.klassingen Tor Bertil Risvik holdt så vudt unna for Olav Kalvik (klasse 3) og Thomas Larsen (klasse 4). Se resultater under.

I den tradisjonsrike Olavsmanøveren sikret Willy Sverkmo fra Namdalseid og Lyngen seg sitt første napp i vandrepokalen som, har stått siden 1989. Kim Andre Halseth og Anders Lynmo vant ER og Junior, mens Monrad Røstad og Ivars Stjern var best i de to veteranklassene på finfelten palmelørdag. Se resultater under.

I Tydalsfelten var det hjemmeskytteren Rolf Kåre Dragset som vant i år. Dagfinn Aune og Ole Erik Thoresen de to andre på pallen. God deltagelse og god skyting i alle klasser i stevnet arrangert palmelørdag. Se resultater under.

Påskefelten 2012

Mesterskap
Klasse 2-5 og V55: 1. Tor Bertil Risvik, Overhalla 30/24, 2. Olav Kalvik, Vikna 30/23, 3. Thomas Larsen, Vemundvik 30/21, 4. Audun Risvik, Overhalla 30/21, 5. Tor Skomsvold, Vemundvik 30/19, 6. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage 30/18, 7. Rolf Eldstad, Overhalla 30/17, 8. Willy Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 29/20, 9. Jon Åge Myrvold, Vemundvik 29/19, 10. Jo P. Svarlien, Overhalla 29/19, 11. Roy A Hestø, Vemundvik 29/17, 12. Sindre Jule, Overhalla 29/12, 13. Ivar Grongstad, Høylandet 28/20, 14. Gunnar Lien, Vemundvik 28/19, 15. Snorre Rolandsen, Kolvereid 28/14, 16. Roger Larsen, Vemundvik 27/15, 17. Leif Peter Aursand, Vemundvik 27/14, 18. Roald Strand, Malvik 25/14, 19. Bjørn Lona, Vemundvik 25/13, 20. Oddbjørn Guldvik, Mo og Salsnes 25/10, 21. Audun Fiskum, Høylandet 24/16, 22. john Gansmo, Jøa 24/09, 23. Rune L. Johansen, Mære 23/09, 24. Ketil Sandberg, Jøa 22/03, 25. Roald Ottesen, Vemundvik 21/09, 26. Stian Skjærvik, Jøa 18/07, 27. Anne Britt S. Fladvad, Nordre Skage 06/06.

Hovedskyting
Klasse 5: 1. Tor Bertil Risvik, Overhalla 30/24, 2. Audun Risvik, Overhalla 30/21, 3. Tor Skomsvold, Vemundvik 30/19, 4. Audun Fiskum, Høylandet 24/16.
Klasse 4: 1. Thomas Larsen, Vemundvik 30/21, 2. Jo Inge Fladvad, Nordre Skage 30/18, 3. Rolf Eldstad, Overhalla 30/17, 4. Willy Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 29/20, 5. Roy A Hestø, Vemundvik 29/17, 6. Sindre Jule, Overhalla 29/12, 7. Gunnar Lien, Vemundvik 28/19, 8. Snorre Rolandsen, Kolvereid 28/14, 9. Roger Larsen, Vemundvik 27/15.
Klasse 3: 1. Olav Kalvik, Vikna 30/23, 2. Ketil Sandberg, Jøa 22/03, 3. Anne Britt S. Fladvad, Nordre Skage 06/06.
Klasse 2: 1. Ivar Grongstad, Høylandet 28/20, 2. Bjørn Lona, Vemundvik 25/13, 3. john Gansmo, Jøa 24/09, 4. Rune L. Johansen, Mære 23/09, 5. Stian Skjærvik, Jøa 18/07.
Klasse 1: 1. Nina Svarlien Tyldum, Overhalla 25/15, 2. Odd Charles Jensen, Jøa 13/05.
Junior: 1. Vegar Olsen, Nordre Skage 19/07.
Eldre rekrutt: 1. Andreas Myhre, Vikna 30/21, 2. Steffen Hestø, Vemundvik 30/14, 3. Sigbjørn Hjellum, Grong 28/13.
Rekrutt: 1. Bendik Uhlen Stokkan, Nordre Skage 29/19.
Aspirant: 1. Hilde Moen, Overhalla, 1. Olav Moen, Overhalla, 1. Henrik Uhlen Stokkan, Nordre Skage.
V55: 1. Jon Åge Myrvold, Vemundvik 29/19, 2. Jo P. Svarlien, Overhalla 29/19, 3. Leif Peter Aursand, Vemundvik 27/14, 4. Roald Strand, Malvik 25/14, 5. Oddbjørn Guldvik, Mo og Salsnes 25/10, 6. Roald Ottesen, Vemundvik 21/09.
V65: 1. Arve Bergum, Jøa 29/21, 2. Kjell O. Lien, Botnan 29/17, 3. Halvor Solum, Nordre Skage 28/20, 4. Harald Elverum, Høylandet 28/12, 5. Odd M.fladvad, Nordre Skage 27/21, 6. Chris Overgaard, Jøa 27/18, 7. Lars Otto Okstad, Høylandet 26/14.

Olavsmanøveren 2012

Mesterskap
Klasse 2-5 og V55: 1 Willy Sverkmo, Namdalseid og Lyngen 30/22, 2. Rune Stenmo, Stordalen 30/20, 3. Bjørnar Moe, Forr 30/19, 4. Helge Elvebakk, Levanger og Frol 30/18, 5. Magne Råde, Forr 29/17, 6. Morten Island, Stjørdal 29/13, 7. Roger Tobiassen, Stiklestad og Vuku 29/13, 8. Kolbjørn Damås, Verdal Søndre 28/14, 9. Ivar Skjelstad, Skjelstadmark 28/11, 10. Einar Bakken, Stjørdal 28/10.

Tydalsfelten 2012

Klasse ER-30 Skudd

1

Thomas Aasheim

Byneset

30/27

2

Kristian Bergehaug

Tydal

30/25

3

Joakim Trondsetås

Selbu

30/20


Klasse J-30 Skudd

1

Sveinung Brobak

Malvik

30/27

2

Ola Edvart Haugen

Stordalen

30/23

3

Svein Erik Bergehaug

Tydal

29/27


Klasse V65-30 Skudd

1

Kjell Haugen

Mostadmark

30/27

2

Øistein Leistad

Malvik

30/17

3

Bjarne Hammer

Hommelvik

29/13


Klasse V73-30 Skudd

1

Arvid Berggård

Tydal

30/25

2

Oddvar Frengen

Byneset

30/20

3

John Megård

Byneset

30/20


Klasse 2-5

1

Rolf Kåre Dragseth

Tydal

4

6/4 6/4 6/2 6/4 6/1

30/15

2

Dagfinn Aune

Klæbu

4

6/2 6/5 6/0 6/4 6/2

30/13

3

Ole Erik Thoresen

Hommelvik

5

6/2 6/5 5/2 6/5 6/4

29/18

4

Erik Østbyhaug

Tydal

5

6/4 6/1 6/4 6/5 5/1

29/15

5

Øystein Bremset

Tydal

4

6/1 5/3 6/5 6/1 6/0

29/10

6

Jomar Valli

Hommelvik

V55

6/4 3/2 6/1 6/5 6/1

27/13

7

Lars Guldseth

Selbu

3

6/5 6/0 6/3 4/2 5/2

27/12

8

Rune Aas

Tydal

4

6/2 6/4 6/3 6/3 3/0

27/12

9

Hans Sandnes

Hommelvik

V55

6/1 5/1 5/3 5/2 6/2

27/9

10

Jon G. Hofstad

Skjelstadmark

V55

5/2 6/0 6/3 5/1 5/2

27/8


Klasse V55-30 Skudd

1

Jomar Valli

Hommelvik

27/13

2

Hans Sandnes

Hommelvik

27/9

3

Jon G. Hofstad

Skjelstadmark

27/8

- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18