Officerspokalen oversikt
Totalt åtte skyttere har to napp i den andre Officerspokalen, som har stått siden 1929. Napp i pokalen tildeles skytteren med beste 10-skuddserie på 200 meter. Pokalen må vinnes tre ganger for og fåes til odel og eie. Oddvar Staxrud (bildet) har to napp fra 1971 og 1983.
Publisert: 13.05.2011 kl. 14:02
Endret: 07.09.2015 kl. 08:49
Del på Facebook
 
År Vinner Beste 10-skudd Lag
2015 Terje Holm Søndre Land
2014 Kim Andre Aannestad Lund (2) Jondalen
2013 Jostein Rørvik Mosjøen
2012 Anders Edvin Gusdal Imenes
2011 Knut Erik Svarstad Bamble
2010 Tor-Erik Fossli Målselv
2009 Kim Andre Annestad Lund (1) Jondalen
2008 Ole Bjarne Hovland Knipenborg
2007 Turid Hammerbeck Beitstad
2006 Hans Kristian Wear Styrvoll
2005 Vebjørn Berg Blaker
2004 Stian Tafjord Sykkylven
2003 Toni Hovdedalen Skarpskytten
2002 Alf Høysæter Tysse
2001 Arnt Erik Aune Beiarn
2000 Artur Kårstad Osterøy
1999 Steinar Rudseter Raumnes
1998 Tore Reitan Steinkjer
1997 Christian Lilleng Råde
1996 Dag Lien Løiten
1995 Øystein Lilleåsen Åslia
1994 Ove Vik Fana
1993 Tor Arne Solbakken Rygge
1992 Einar Tunheim
1991 Bjørn Egil Hansen Nøtterø
1990 Tor Harald Lund Søgne
1989 Arne Engevik Stord
1988 Dagfinn Johnsen Brøstadbotn
1987 Ola Tore Dokken Hadding
1986 Bente Omestad Vennesla
1985 Rune Virkesdal Nyborg
1984 Lars Hallvard Ese Balestrand
1983 Oddvar Staxrud (2) Tingelstad
1982 Helge Knudsen Lillehammer
1981 Magne Landrø Oslo Østre
1980 Hans Skaar Os
1979 Rolf Lekven Os
1978 Alf Kvålen Skåbu
1977 Helge Anshushaug Soknedal
1976 Tore Strøm Hitra og Barmanfjord
1975 Egil Erlandsen Kleive
1974 Magne Holm Skedsmo
1973 Jon G Hofstad Skjelstadmark
1972 Torbjørn Bjerkerud Gol
1971 Oddvar Staxrud (1) Tingelstad
1970 Finn Amundsen (2) Oslo Østre
1969 Elling Øvergård Hamar og omegn
1968 Thoralf Stanghelle Dale
1967 Gjermund Bruåsdal Laksevåg
1966 Olav Jordet (2) Vingelen
1965 Finn Amundsen (1) Oslo Østre
1964 Rolf Fjeldstad Ås
1963 Olav Medås (2) Granvin
1962 Oddgard Flatin Kongsberg
1961 Olav Jordet (1) Vingelen
1960 Kåre Myhrvold (2) Løiten
1959 Jon Istad Voss
1958 Lorents I. Sklet Grong
1957 Olav Medås (1) Granvin
1956 Odd Skøien Løiten
1955 Lars L Ese (2) Balestrand
1954 O. Skramstad Åmot
1953 Hans Titterud Degernes
1952 Asbjørn Strand Grong
1951 Odd Sannes Oslo Østre
1950 Jens Kjelsås Fåberg
1949 M. Anshushaug Soknedal
1948 Willy Røgeberg Oslo Østre
1947 Lars L Ese (1) Balestrand
1946 Halvor Kongsjorden (2) Oslo Østre
1939 L.Sørli Steinkjer
1938 Einar Viker Ådalen
1937 Kåre Myhrvold (1) Løiten
1936 Halvor Kongsjorden (1) Oslo Østre
1935 Th. Hoff Hof i Solør
1934 Mauritz Amundsen Oslo Østre
1933 L. G. Bøe Stavanger
1932 Arne Hansen Magnor
1931 Ingulv Barstad Trondheim
1930 Sig. M. Vik Oslo
1929 H. Thorbjørnsen Fredrikstad
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18