Deilig å være norsk....
Charlotte Taanevig ble beste norske i Jubileumsstevnet i Danmark, men flere skyttere fra Norge gjorde det godt.
Publisert: 11.07.2011 kl. 18:02
Endret: 11.07.2011 kl. 18:32
Del på Facebook
Både Charlotte Taanevig, Knut Jørgen Brodahl, Katrine Idland og Rut Bjerva plukket med seg seire under danskenes store skytteruka, som ble avsluttet lørdag. I alt 1177 danske skyttere og 30 utenlandske deltok i stevnet i Vingsted. Seks norske skyttere var tatt ut av DFS til å representere Norge i en landskamp under stevnet, som er Danmarks LS.

Norge var suveren i landskampen og gjorde det også meget godt i de andre konkurransene de valgte å delta i.

Her er utvalgte resultater fra danskenes Jubilæumsstevne. Mer info på www.skytten.dk

  Gevær, 300m. - Klasse 1
1 101630 Charlotte Taanevig 80-120 Norge 285/08  
2 80900 Kim Nørager Bay 11-001 Hillerød Skytteforening 282/06  
3 35128 Rene Kristiansen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 281/06  
4 50208 Jan Østergård Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 281/05  
5 29552 Lars Thesbjerg 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 280/07  
6 101626 Knut Jørgen Brodal 80-120 Norge 280/06  

  Gevær, 300m. - Klasse UNG
1 101627 Katrine Idland 80-120 Norge 280/03  
2 101628 Rut Bjerva 80-120 Norge 278/04  
3 76641 Jonas Hansen 12-073 Ballerup Skf. 277/06  
4 101629 Eileen Torp 80-120 Norge 275/07

  Nordisk Program gevær, 300m. - Landskamp 300 m Nordisk Program
1 101626 Knut Jørgen Brodal 80-120 Norge 333/96  
2 101630 Charlotte Taanevig 80-120 Norge 328/95  
3 101625 John Olav Ågotnes 80-120 Norge 328/90  
4 101562 Mikael Persson 80-110 Sverige 322/95  
5 29552 Lars Thesbjerg 02-004 Boddum-Ydby Skytteforening 322/91  
6 101629 Eileen Torp 80-120 Norge 317/95  
7 101558 Elin Åhlin 80-110 Sverige 312/91  
8 101627 Katrine Idland 80-120 Norge 311/91  
9 101628 Rut Bjerva 80-120 Norge 310/89

  Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse UNG
1 101627 Katrine Idland 80-120 Norge 326/91  
2 76641 Jonas Hansen 12-073 Ballerup Skf. 318/94  
3 25849 Helene K. D. Sørensen 05-901 Skytteklubben DSB/ASF 317/90  
4 101628 Rut Bjerva 80-120 Norge 316/87  
5 101629 Eileen Torp 80-120 Norge 313/86  

  Nordisk Program gevær, 300m. - Klasse 1
1 101630 Charlotte Taanevig 80-120 Norge 330/91  
2 101626 Knut Jørgen Brodal 80-120 Norge 329/94  
3 50208 Jan Østergård Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 329/90

  Gevær, 200m. - Klasse UNG
1 101628 Rut Bjerva 80-120 Norge 295/14  
2 101627 Katrine Idland 80-120 Norge 294/15  
3 76641 Jonas Hansen 12-073 Ballerup Skf. 289/06  

  Gevær, 200m. - Klasse 1
1 35128 Rene Kristiansen 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 298/12  
2 101626 Knut Jørgen Brodal 80-120 Norge 296/16  
3 101630 Charlotte Taanevig 80-120 Norge 296/07
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18