Skytterkonger og dronninger
Knut Jørgen Brodahl ble andre konge med 349 i 2010. Lars L Ese vant kongetittelen fire ganger, mens Mette Elisabeth Finnestad og Eileen Torp er eneste dronninger på LS.
Publisert: 13.05.2011 kl. 10:42
Endret: 07.09.2015 kl. 08:43
Del på Facebook
År Sted Skytterkonge/dronning Lag
2015 Lesja Eileen Torp Sartor
2014 Sandnes Ola Tore Dokken (2) Nordre Land
2013 Oppdal Kim Andre Aannestad Lund Jondalen
2012 Voss Hans Kristian Wear Styrvoll
2011 Bodø Knut Erik Svarstad Bamble
2010 Elverum Knut Jørgen Brodahl Fana
2009 Evje Vebjørn Berg (2) Blaker
2008 Førde Vebjørn Berg (1) Blaker
2007 Steinkjer Gunnar Halbjørhus (2) Hemsedal
2006 Målselv Mette Elisabeth Finnestad Søgne
2005 Lesja Jan Håkon Jørgensen Oslo Østre
2004 Sandnes Ola Tore Dokken (1) Nordre Land
2003 Oppdal Gunnar Halbjørhus (1) Hemsedal
2002 Ulven Kristoffer Sannvoll Åsnes
2001 Bodø Arild Brodahl Fana
2000 Elverum Tor-Erik Fossli (3) Målselv
1999 Evje Ingvar Brohaug Alvdal
1998 Steinkjer Tor-Erik Fossli (2) Målselv
1997 Førde Edvin Aamot Trondhjems
1996 Øvre Målselv Tor-Erik Fossli (1) Målselv
1995 Lesja Trond Kjøll Ringerike
1994 Sandnes Erling Fledsberg Moss og Våler
1993 Oppdal Tor-Arne Solbakken Rygge
1992 Ulven Per Erik Oldertrøen Tynset
1991 Bodø Yngve Lorentsen Falken
1990 Elverum John Olav Ågotnes Fana
1989 Kristiansand Ole N. Rydningen Rise og Løddesøl
1988 Førde Ove Vik Fana
1987 Steinkjer Tor Harald Lund Søgne
1986 Øverbygd Knut Bjørnar Mellem Bjerkvik
1985 Lesja Torkil Berg Trondhjems
1984 Sandnes Bjørn Solberg (3) Nordre Land
1983 Fræna Bjørn Solberg (2) Nordre Land
1982 Ulven Arne Strendo Hadding
1981 Bodø Magne Landrø (3) Oslo Østre
1980 Oslo Lars Hallvard Ese Balestrand
1979 Kristiansand Kurt Arne Berglund Bærums
1978 Trondheim Bjørn Solberg (1) Farnes
1977 Ulven Per H. Aalvik Ålvik
1976 Alta Magne Landrø (2) Oslo Østre
1975 Kongsvinger Peder Myrset Meek
1974 Vatne Egil Melvær Florø
1973 Steinkjer Oddgard Flatin Kongsberg
1972 Ulven Arve Skjeflo Steinkjer
1971 Øverbygd Olav Medås (3) Granvin
1970 Oslo Gunnar Lybeck (2) Mysen
1969 Kristiansand Jon Klyve Oslo Østre
1968 Trondheim Gunnar Lybeck (1) Østre Toten
1967 Ulven Thormod Næs (1) Laksevåg
1966 Bodø Lorents I. Sklet Grong
1965 Kongsvinger Finn Amundsen Oslo Østre
1964 Oslo Thormod Næs (1) Laksevåg
1963 Steinkjer Olav Medås (2) Granvin
1962 Kristiansand Kjell Skøien (2) Oslo Østre
1961 Øverbygd Magne Landrø (1) Oslo Østre
1960 Sandnes Gudmund Håbesland Nordstrand
1959 Kongsb./Fiskum Jon Istad Voss
1958 Trondheim Einar Nesmoen Kongsv. & Omegn
1957 Bergen Stanley Kvamme (2) Bergen N.
1956 Bodø Kjell Skøien (1) Oslo Østre
1955 Kongsvinger Lars L. Ese d.y. (4) Balestrand
1954 Vatne Lars L. Ese d.y. (3) Balestrand
1953 Steinkjer Stanley Kvamme (1) Bergen N.
1952 Ulven-Os Olav Medås (1) Granvin
1951 Bardufoss Lars L. Ese d.y. (2) Balestrand
1950 Oslo Odd Sannes Oslo Østre
1949 Kongsvinger Jens Fredbo (2) Grue
1948 Trondheim Jens Fredbo (1) Grue
1947 Os Lars L. Ese d.y. (1) Balestrand
1946 Harstad Bjarne Sjulsen Kongsberg
1939 Kongsvinger Thorbjørn Hårstad Grue
1938 Kongsberg Kåre Enerud Sande
1937 Steinkjer Willy Røgeberg Oslo Østre
1936 Bergen Oscar Esplund Herefoss
1935 Hammerfest Fredrik Nilsen Vestre Toten
1934 Oslo Ingulv Barstad Namsos
1933 Kristiansand Sverre Glomnes Oslo N.
1932 Molde Rasmus Rysdalsnes Indre Gloppen
1931 Bodø Ingulv Barstad Trondhjem
1930 Nidaros Kristoffer Flesaker Fiskum
1929 Hønefoss Kristian M. Gylstad Trøgstad
1928 Stavanger Karl Hagen Skoger
1927 Steinkjer Herman Kjærås Andebu
1926 Bergen Ottar Ødegaard Oslo
1925 Sortland Herman Skøien Løiten
1924 Kristiania Ola Mo Bergen
1923 Kristiansand Rasmus R. Skjerpe Nærbø
1922 Trondhjem Sigv. Kuløy Smølen
1921 Bergen Franke Onsrud Kristiania Ø
1920 Narvik Jacob Bjerke Øisletten
1919 Molde Karl Hagen Skoger
1918 Kongsberg Ole Lilloe-Olsen Kristiania Ø
1917 Steinkjer Paul Vikhals Dromnessund
1916 Egersund Ragnvald Maseng Kristiania
1915 Mosjøen John Bang-Holmset Lerskaret
1914 Kristiania John Voje Drangedal
1913 Øystese Nils H. Bolstad Bolstadøyri
1912 Elverum Guren A. Gløtvold Fjeld
1911 Trondhjem Olaf Fosvik Lyngen
1910 Tromsø Olaf Husby Trondhjem
1909 Kristiansand Halvor Kålstad Tønsberg
1908 Bergen Martinius Skarkerud Gjøvik & Brusveen
1907 Kristiania Mathias Glomnes (2) Kristiania N.
1906 Steinkjer Mathias Glomnes (1) Kristiania N.
1905 Harstad Ingvard Thune Alen
1904 Øystese Martin Monsen Gjøvik & Brusveen
1903 Lillehammer Julius Braathe Kristiania Ø.
1902 Kristiansand Petter A. Røstad Levanger
1901 Trondhjem Henrik O. Anshushaug Soknedal
1900 Bodø Ole Holm Stange
1899 Kristiania Kristian Søbakken Stange
1898 Bergen Nils D. Drange Os
1897 Trondhjem Knut Fauske Stange
1896 Stavanger Tom Seeberg Bjørndalen
1895 Elverum Olaf Frydenlund Tistedal
1894 Skien Bernt Sørum Skien
1893 Kristiansund Chr. Østern Kristiania 
- Moland blir konge
11.07.2014 11:09
5.56 og andre småting
23.04.2014 08:25
Det måtte bare komme
11.11.2012 11:08
Hvor er nødutgangen?
08.11.2012 23:10
Debutantenes kongelag
08.08.2012 12:26
Hvorfor 28 x 349?
03.07.2012 13:14
LS på kvelden
22.11.2014 09:24
LS på kvelden
06.08.2014 20:05
LS på kvelden
05.08.2014 21:04
LS på kvelden
04.08.2014 19:26
LS på kvelden
03.08.2014 19:17
LS på kvelden
02.08.2014 18:18